Komórki macierzyste, jako cudowne remedium

Coraz szerzej słyszy się o wykorzystywaniu komórek macierzystych w kuracjach antiaging i jak się okazuje – nie ma w tym nic dziwnego. Możliwości tych komórek są niezwykłe, a korzyści, jakie nam przynoszą, warte uwagi. Dlaczego ta metoda jest tak skuteczna i jakie dokładnie cuda możemy nią zdziałać?

Komórki macierzyste w organizmie

Komórki macierzyste są niezbędnym budulcem wszystkich organizmów ludzkich. Dzieje się tak dlatego, że są to komórki, które posiadają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów, czyli ciągłego odradzania się. Dodatkowo, mają one możliwość przekształcania się w dowolne inne komórki, występujące w naszym organizmie. Skutkuje to tym, że komórki te idealnie nadają się do wszelkich „napraw” jakie powinny zajść w ciele, świetnie regenerują inne, uszkodzone tkanki, a dodatkowo są dla nas przyjazne i bezpieczne – nasz organizm ich nie odrzuca. To wszystko sprawia, że jest to materiał bardzo cenny i chętnie wykorzystywany przy różnego typu zabiegach, a także przy leczeniu ciężkich schorzeń.

Skąd pobierane są komórki?

Komórki macierzyste możemy znaleźć we krwi pępowinowej, a także w samym zarodku. U dorosłego znajdziemy je we krwi obwodowej, szpiku kostnym lub tkance tłuszczowej oraz nerwowej. W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystuje się komórki pochodzące z krwi oraz z tkanki tłuszczowej.

komorki macierzyste jako cudowne remedium

Źródło: Unsplash, Drew Hays

Jak wygląda podanie komórek?

Proces pobierania komórek z organizmu, a następnie wprowadzenia ich w rejony, na których chcemy przeprowadzić kurację, może być czasochłonny, jednak jest raczej bezbolesny dla pacjenta.

W przypadku pobierania komórek z tłuszczu, najpierw wykonuje się serię badań, takich jak morfologia oraz wskaźniki krzepnięcia czy próby wątrobowe. Następnie, z organizmu zostaje pobrany tłuszcz wraz z krwią, które po odpowiednim przygotowaniu, podawane są pacjentowi metodą iniekcji śródskórnej. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, a pacjent może natychmiastowo powrócić do zwykłego trybu życia. Cała procedura trwa do 2 godzin. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania tej kuracji są: ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi czy różnego rodzaju infekcje.

Pobieranie komórek z krwi obwodowej i przygotowanie ich do podania na ogół trwa nieco dłużej, bo do 4 godzin. Tak samo, jak w poprzednim wypadku, komórki macierzyste podawane są pacjentowi metodą iniekcji śródskórnej przy zastosowaniu znieczulenia. W tym wypadku pacjent także nie musi obawiać się czasu rekonwalescencji, gdyż po zabiegu można bez problemu wrócić do normalnego funkcjonowania. Przeciwwskazania obejmują ciążę, infekcje oraz opryszczkę.

Rezultaty kuracji

Komórki macierzyste działają na tkanki podskórne, regenerując je i odmładzając. Przynoszą zaskakująco dobre i trwałe efekty, utrzymujące się nawet do półtora roku po zabiegu. Świetnie działają na skórę na twarzy, dekolcie, dłoniach i ustach, a nawet na włosy. Metoda ta jest więc bezpieczna i skuteczna.

Jeśli i Ty pragniesz skorzystać z tej kuracji, skontaktuj się z gabinetem medycyny estetycznej.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *