Jaki materac wybrać do sypialni?

Dobrze dobrany materac to jeden z głównych elementów wpływających na jakość snu. Odpowiednio dobrane materace pozwalają na przyjęcie optymalnej pozycji podczas snu, dzięki której organizm poddany zostaje regeneracji, poprawia się krążenie krwi, a mięśnie ulegają rozluźnieniu. Wygodny sen jest bardzo ważnym elementem życia, dlatego niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego podłoża do spania. W ofertach sklepów można znaleźć wszelkiego rodzaju materace: piankowe, kieszeniowe, multipocket, lateksowe, termoelastyczne, nawierzchniowe, sprężynowe oraz modele dedykowane dla dzieci. Zadbaj o jakość swojego snu i wybierz materac idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Szeroki wybór materacy

Odpowiednio dobrana twardość materaca zapewni ergonomiczne podparcie dla kręgosłupa, pozwalając naszemu ciału na szybszą i bardziej efektywną regenerację. Materac Hilding Flamenco to materac sprężynowy w systemie Multipocket. Ten produkt jest w dwóch twardościach, dzięki zastosowaniu pianki wysokoelastycznej z jednej strony i lateksowej z drugiej. Materac objęty promocją “Testuj 20 dni”. W tym sklepie znajdziesz szeroki wybór materacy.

Odpowiednio dobrany materac

Właściwie dobrany odpowiedni materac musi być przede wszystkim wygodny. Dlatego tak ważna jest możliwość jego swobodnego wypróbowania. Wybór uzależnij od wieku, sylwetki, stanu zdrowia i przyzwyczajeń osoby, która będzie z niego korzystała. Nie istnieje materac uniwersalny, dobry dla każdego. Znając jednak potrzeby jego przyszłego użytkownika lub użytkowniczki, dowiesz się, jaki materac nawierzchniowy wybrać.

Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci i osób o filigranowej sylwetce będzie model z wypełnieniem piankowym. Dzięki unikalnym własnościom nowoczesne pianki doskonale dopasowują się do sylwetki śpiącej osoby. Są przewiewne, przeciwdziałają nadmiernemu poceniu się, dlatego doceniają je również nastolatki. Co więcej, te modele wykazują również działanie przeciwalergiczne i są bardzo lekkie, co sprawia, że ich przenoszenie nie sprawia kłopotów.

Natomiast w przypadku łóżka dla pary idealnie sprawdzą się przede wszystkim materace piankowe bądź sprężynowo-piankowe, najlepiej z warstwą pianki poliuretanowej. Duże znaczenie mają także sprężyny, w które wyposażony jest materac sprężynowy. Nie są one, jak w tradycyjnych modelach, połączone drutem, lecz woreczkami z materiału. Nowatorska metoda produkcji gwarantuje solidny sposób wykonania, dłuższą żywotność i bardziej komfortowe użytkowanie materaca. Śpiące na nim osoby będą miały zapewnioną wygodę i doskonałe podparcie wszystkich partii ciała, ponieważ każda sprężyna autonomicznie reaguje na nacisk. Z tego powodu warto zwracać uwagę na ilość sprężyn – im ich więcej, tym lepiej materac spełni swoją rolę.

Doskonałym rozwiązaniem są także materace łączące zalety modeli sprężynowych i piankowych. Te zaprojektowane jako produkty medyczne ze specjalnym uwzględnieniem zaleceń specjalistów z zakresu ortopedii są polecane szczególnie dla osób, którzy skarżą się na bóle pleców i szyi. Spanie na odpowiednim materacu może pomóc w zapobieganiu powstawania bólu pleców lub pogłębiania się wad postawy oraz łagodzeniu skutków skrzywień kręgosłupa.

Pamiętaj, że odpowiednio dobrany materac niekoniecznie musi być twardy, ale nie powinien być też zbyt miękki. Najlepiej sprawdzają się te o średniej twardości. Jego twardość powinna być zależna od innych wartości: przede wszystkim wagi i wzrostu. Najważniejsze, by Twoje ciało miało bezpieczne oparcie w trakcie regeneracji i był dopasowany do kształtu ciała. Warto także dobrać odpowiednie, ergonomiczne poduszki.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *