Jak wybrać zegarek dla dziecka?

Mimo że w obecnych czasach królują smartfony, w których szybko sprawdzimy datę oraz godzinę, zegarki dla najmłodszych kupowane przez dziadków czy rodziców wciąż cieszą się niespadającą popularnością. Jaki zegarek wybrać dla dziecka? Czym się sugerować w trakcie zakupu? Te przydatne informacje, znajdziesz w poniższym artykule.

Kiedy kupić pierwszy zegarek?

Już w przedszkolu oraz w pierwszej klasie szkoły podstawowej dzieci poznają cyfry arabskie i wykonują proste działania matematyczne. To dobry czas, by zakupić dla naszej pociechy tradycyjny zegarek, który pomoże dziecku opanować liczenie czasu. Dla kilkuletnich dzieci posiadanie zegarka jest powodem do dumy i swoistym wkroczeniem w “dorosłość”. Modele przeznaczone dla dzieci cechują się kolorowym designem i często posiadają wizerunki postaci z bajek, co sprawia, że najmłodsi uwielbiają z nich korzystać. Zegarki dla najmłodszych najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych, odpornych na uszkodzenia, zniekształcenia i łatwe w czyszczeniu.

Jaki zegarek dla dziecka?

Najlepiej, aby pierwszy zegarek malucha posiadał cyfry arabskie. Tarcza powinna być duża, a emblematy czytelne. Kolorowe, podświetlane cyferki zachęcają malca do dalszej nauki liczb. Pasek powinien być wykonany z antyalergicznych materiałów najwyższej jakości. Nie może obcierać delikatnej skóry dziecka i powinien dobrze pasować do małego nadgarstka.

W przypadku starszych dzieci dobrym rozwiązaniem jest zakup smartwatcha. Ich podstawową funkcją jest pokazywanie godziny, jednak modele pozwalają również na odtwarzanie muzyki, odbieranie połączeń czy robienie zdjęć. Dobrej jakości smartwatch zmierzy tętno czy puls, a także przebyty dystans dziecka, idealny jest dla aktywnych, kochających sport dzieci. Wiele smartwatchy dla dzieci jest wyposażonych również w funkcję GPS, dzięki której w każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie przebywa nasze dziecko.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Przede wszystkim zegarek musi podobać się dziecku, bo to ono będzie go z dumą nosić. Przy wyborze konkretnego modelu czy koloru sugerujmy się preferencjami naszej pociechy. Jeśli zegarek ma być niespodzianką komunijną czy mikołajkową, postawmy na naturalne kolory, takie jak brąz czy czerń dla chłopców i pastelowe odcienie dla dziewczynek.

Wszyscy wiedzą, że dzieci kochają sport i wodne zabawy. Dlatego zegarki dla najmłodszych powinny mieć wysokiej jakości szkiełko, odporne na zarysowania, a także spełniać odpowiednią klasę wodoszczelności. Dzieci nie zwracają uwagi na takie niuanse, jak zdejmowanie zegarka do mycia rąk, zatem wybrany model musi być odporny na zachlapania, a najlepiej, gdyby można było się w nim kąpać.

Po przeanalizowaniu powyższych kwestii wybór zegarka nie będzie stanowił większego problemu, a kupiony czasomierz doskonale sprawdzi się jako prezent urodzinowy, komunijny lub świąteczny!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *