Jak wybrać dobry klub fitness?

Mnóstwo osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów czy cieszyć się pięknie wyrzeźbioną sylwetką bardzo często wykupuje karnet do klubu fitness w nadziei, że poprzez regularne ćwiczenia spełnią swoje oczekiwania. Niemniej zanim zdecydujemy się na ten krok warto zaczerpnąć opinii o tym miejscu i sprawdzić czy jest ono w pełni komfortowe, gdyż będziemy tam spędzać dużo wolnego czasu.

Wybór dobrego klubu fitness nie jest prostym zadaniem. Stają przed nim zarówno stali bywalcy jak i początkujący sportowcy, którzy to chcą zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Jak wybrać takie miejsce, w którym będziemy czuć się dobrze oraz swobodnie?Obecnie mnóstwo klubów w ramach promocji oferuje pierwsze zajęcia gratis. Warto to wykorzystać i odwiedzić takie miejsce za darmo, aby mieć dobry pogląd na temat tego, co dzieje się w środku.

Co prawda każda osoba szuka zupełnie innych wrażeń w klubie fitness oraz zwraca uwagę na inne, elementy, niemniej jest kilka wspólnych cech, które ostateczne decydują o wyborze. Można wśród nich wymienić:

– niską cenę za karnet
– wysoką jakość sprzętu fitness,
– możliwość ćwiczeń w wybranych godzinach,
– czystość w klubie fitness

Kadra trenerska

Jak powszechnie wiadomo, w każdym profesjonalnym klubie fitness nad osobami ćwiczącymi czuwają trenerzy personalni, zatem warto zwróć uwagę na ich obecność. Są oni bowiem nie tylko skarbnicą wiedzy, która to bardzo często przydaje się w rozwianiu wielu wątpliwości na temat ćwiczeń, ale również gwarancją bezpieczeństwa.

W początkowym etapie przygody z ćwiczeniami bardzo ważne jest odpowiednie doszlifowanie techniki i właśnie wówczas pomoc trenera jest niezbędna. Obecnie mnóstwo dobrych klubów fitness oferuje w cenie karnetu również trening personalny, pomiar składu ciała oraz indywidualne przygotowanie planu treningowego i diety, zatem warto zwrócić na to uwagę na podczas wyboru odpowiedniego klubu.

Profesjonalny sprzęt

W każdym klubie powinien znajdować się zróżnicowany sprzęt do ćwiczeń. Kompleksowe wyposażenie klubów fitness z Total Fitness Concept oferuje sprzęt wysokiej jakości, który powinien znajdować się w każdym dobrze wyposażonym obiekcie. Bogate wyposażenie pozwala bowiem na urozmaicenie treningu, dzięki czemu nie zdążymy się nimi zbyt szybko znudzić.
Jakość oferowanego sprzętu jest bardzo ważna, bowiem trening na tanich i źle zaprojektowanych maszynach bardzo często wymusza nieprawidłowy oraz niefunkcjonalny ruch, co może spowodować groźną w skutkach kontuzję.

Czystość

Podczas wyboru klubu fitness niezwykle ważna jest również czystość.
Brudny sprzęt do ćwiczeń czy śmierdzące szatnie, to tylko część problemów, które mogą nas spotkać, jeśli przed podjęciem ostatecznej decyzji nie obejrzymy dokładnie wybranego miejsca. Podczas treningu próbnego warto zatem spytać, jak często ekipa sprzątająca odwiedza klub oraz w jaki sposób są dezynfekowane prysznice.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na to, czy współćwiczący korzystają z ręczników. Jest to bowiem podstawa higieny, która powinna być przestrzegana w każdym w pełni higienicznym klubie. Każda przebywająca tam osoba powinna być zaopatrzona w ręcznik, który układa się na siedzeniach sprzętów oraz wykorzystuje do przetarcia rąk z potu. Ćwiczenia na mokrych oraz lepiących się od potu rządzeniach nie jest przecież żadną przyjemnością. Każdy dobry klub powinien oferować szatnie osobne dla kobiet i mężczyzn oraz swobodny dostęp do czystych kabin prysznicowych.

Klimatyzacja

Jedną z największych zalet klubów fitness oferujących usługi na wysokim poziomie jest możliwość komfortowego ćwiczenia latem, gdy bardzo wysokie temperatury za oknem zniechęcają do wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Aby nasze treningi nie były nierówną walką z potem i zmęczeniem, warto sprawdzić czy dany obiekt jest wyposażony w klimatyzację. Aby szybko zlokalizować szereg klimatyzatorów oraz kanałów doprowadzających powietrze, wystarczy rzucić okiem na sufit i ściany. Jak łatwo się domyślić, jedna mała klimatyzacja nigdy nie wystarczy do chłodzenia dużej hali.

Atmosfera

Panująca atmosfera to niezwykle ważny czynnik. Wykupując karnet warto zdawać sobie sprawę z tego, że w miejscu tym będziemy spędzać dużo czasu, zatem powinniśmy się w nim dobrze czuć. Na treningu próbnym warto więc zwróć uwagę na to, czy odpowiada nam muzyka, oświetlenie oraz czy w pomieszczeniu nie przebywa zbyt dużo osób, co uniemożliwia swobodne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

Wybór dobrego klubu fitness nie jest łatwy, ale nie warto nigdy podejmować pochopnej decyzji, bowiem wybranie nieodpowiedniego miejsca może szybko zniechęcić nas do ćwiczeń.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *