Jak wybrać dobrą pralkę przemysłową?

Nawet w przypadku zwykłej pralki do domowej łazienki mogą pojawić się problemy z wybraniem odpowiedniego modelu. Jeszcze trudniej jest samodzielnie kupić dobrą pralkę przemysłową, szczególnie jeżeli ktoś nie zna się na takich urządzeniach.

  1. Czym różni się pralka przemysłowa od domowej?
  2. Gdzie warto wstawić pralkę przemysłową?
  3. Jaka pralka jest najlepsza?
  4. Polecany dostawca pralek dla przemysłu

Dodatkowo ceny pralek przemysłowych zaczynają się od kilku tysięcy, a kończą nawet na kilkudziesięciu. Biorąc pod uwagę wysokie ceny, nikogo nie powinno dziwić, że żaden klient nie chciałby dokonać nietrafionego zakupu. Zanim więc zamówisz nową pralkę, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby uniknąć kosztownej pomyłki.

Czym różni się pralka przemysłowa od domowej?

Wystarczy spojrzeć na pralkę przemysłową, aby już na pierwszy rzut oka zauważyć dwie istotne różnice: rozmiar oraz jakość wykonania. Urządzenia zaliczane do przemysłowych projektowane są tak, aby radziły sobie z nieporównywalnie większym obciążeniem niż pralki domowe. Chodzi zarówno o ładowność, która w pralkach domowych nie przekracza zazwyczaj dziesięciu kilogramów, a w urządzeniach przemysłowych wynosi nawet 28 kg, jak i częstotliwość prania. Urządzenia przemysłowe mogą być używane w trybie ciągłej pracy i poradzą sobie nawet z najtrudniejszym praniem. Zwykłe urządzenie bardzo szybko przestałoby działać w takich warunkach, zwłaszcza że pralki przemysłowe wstawiane są do firm, gdzie pracownicy nie dbają o sprzęt w takim samym stopniu jak o własne urządzenia domowe. Pomimo tego dobra pralka przemysłowa posłuży przez wiele lat, szczególnie jeżeli w przypadku jakichkolwiek problemów będziesz korzystał z usług sprawdzonego serwisu. Warto również mieć świadomość, że o ile zwykła pralka w domu lub mieszkaniu używana jest po to, aby wyczyścić odzież, to urządzenia przemysłowe mają przede wszystkim zarabiać. Bardziej opłacalny jest więc dla firmy zakup modelu, który będzie mógł przez cały czas sprawnie działać nawet przy dużym obciążeniu.

Gdzie warto wstawić pralkę przemysłową?

Wybór miejsca, do którego można wstawić pralkę przemysłową, zależy wyłącznie od profilu działalności firmy lub potrzeb jej pracowników. Dobrą pralkę można wykorzystać zarówno po to, aby oczyścić odzież pracowników, jak i w celu wyprania ubrań klientów, którzy chcą za to zapłacić pieniądze. Najpopularniejsze miejsca, w których stosuje się wysokiej jakości pralki przemysłowe, można podzielić na cztery kategorie:

  • pralnie przemysłowe, gdzie można łatwo wyprać większą ilość tekstyliów,
  • zakłady pracy, gdzie wykorzystywane są w celu regularnego prania ubrań noszonych przez zatrudnione osoby,
  • instytucjach, gdzie trzeba zachować wysoki poziom czystości (między innymi szpitale),
  • hotele, gdzie pralki przemysłowe pozwalają łatwo wyprać ręczniki, pościele, zasłony lub nawet ubrania pracowników.

Jeżeli masz wątpliwości czy tego typu pralka przemysłowa przyda się w twojej firmie, możesz skontaktować się z doradcą. Nie tylko pomoże ci wybrać sprzęt, z którego będziesz zadowolony, ale też przygotuje atrakcyjną ofertę. Wiele przydatnych informacji znajdziesz również na stronie firmy gastroprodukt.pl/pralki-przemyslowe. Od lat zajmuje się ona sprzedażą oraz serwisem pralek przemysłowych. Klienci, którzy zdecydują się na zakup kilku urządzeń, mogą uzyskać atrakcyjne rabaty.

Jaka pralka przemysłowa jest najlepsza?

Samodzielny wybór pralki przemysłowej jest o tyle trudny, że każdy model ma nieco inne parametry. Tym samym inna pralka sprawdzi się w miejscach, w których liczy się przede wszystkim krótki czas pracy, a inny tam, gdzie trzeba za jednym razem załadować kilkadziesiąt kilogramów prania. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, która pralka jest najlepsza. Nie ma również takiej pralki przemysłowej, która sprawdzi się u każdego klienta. Wystarczy jednak, że skontaktujesz się ze wspomnianym doradcą lub sprawdzisz ofertę dostawcy tych urządzeń, a z pewnością wybierzesz dla siebie dobrą pralkę. Warto to zrobić od razu, ponieważ aktualnie firma oferuje atrakcyjne promocje. Niektóre pralki przeznaczone do zastosowań przemysłowych są dzięki temu tańsze nawet o 20-26%, co przekłada się na ogromne oszczędności nawet przy pojedynczym zakupie. Pamiętaj również, że równie ważny, jak wybór pralki jest wybór dobrego proszku do prania i innych niezbędnych akcesoriów. Możesz je na bieżąco zamawiać przez internet u dostawcy pralek lub od razu kupić razem z urządzeniem. Pracownicy na pewno pomogą ci oszacować, w jaką ilość proszku powinieneś się zaopatrzyć, aby uniknąć przestojów w praniu.

Polecany dostawca pralek dla przemysłu

Oprócz pralek przemysłowych, proszków i pozostałego wyposażenia pralni, firma GastroProdukt ma również kompleksową ofertę dla wielu innych branż. Bez względu na to, czy planujesz otworzyć pizzerię, założyć piekarnię, uruchomić własną piekarnię lub założyć inną działalność związaną z gastronomią, tutaj znajdziesz profesjonalny sprzęt objęty wieloletnią gwarancją. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o żywotność wykorzystywanych urządzeń, a zamiast tego będziesz mógł skupić się na rozwijaniu biznesu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *