Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia?

Zdrowy styl życia to nie tylko przejściowy trend, który cieszy się chwilową popularnością. Nasze codzienne wybory mają wpływ na samopoczucie oraz kondycję fizyczną i psychiczną. Jeśli na stałe wprowadzimy pewne nawyki do naszego życia, będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem, zadowoleniem z samego siebie oraz sprawnością przez długie lata. Przejście na “zdrową stronę mocy” wielu osobom wciąż kojarzy się z wyrzeczeniami oraz ograniczeniami. Bardzo często podchodzimy do tematu zbyt radykalnie, zmieniając dotychczasowe nawyki o 180 stopni i nie dając organizmowi przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jest to duży błąd, który najczęściej skutkuje utratą motywacji. Od czego zatem warto zacząć?

Określ swój cel i wybierz narzędzia, które pomogą Ci go osiągnąć

Stałymi składnikami zdrowego stylu życia są dobrze zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Wdrażając je do naszej codzienności, zwykle zależy nam na osiągnięciu pewnego celu – utracie wagi, zwiększeniu elastyczności ciała, wysmukleniu sylwetki czy rozbudowie mięśni. Niezależnie od tego na czym się koncentrujemy, musimy zaopatrzyć się w narzędzia, które mogą nam w realizacji planów. O jakich dokładnie mowa?

Jeśli naszym celem jest zmiana diety na bardziej zdrową, warto zaopatrzyć się w takie urządzenia jak sokowirówka, blender, wyciskarka czy dzbanek do filtrowania wody. Za ich pomocą jesteśmy w stanie m.in. przygotowywać zdrowe i bogate w witaminy soki, koktajle oraz zupy. Dzbanek z filtrem przyda się, aby uzupełnić codzienną porcję płynów, bez konieczności kupowania plastikowych butelek.

Jeśli preferujemy treningi w domu, na naszym wyposażeniu powinna znaleźć się przede wszystkim mata, a przy treningach siłowych obciążenia w postaci hantli i ciężarków. Przydatne są również takie akcesoria jak gumy do ćwiczeń oraz skakanka. Motywująco działa także zakup stroju sportowego i butów, np. do biegania.

Gdy zależy nam na rozbudowie masy mięśniowej, naszym sprzymierzeńcem będą odżywki białkowe oraz suplementy, dzięki którym uzupełnimy dietę w białko oraz inne cenne składniki.

Wszystkie z wyżej wymienionych produktów można z łatwością znaleźć za pomocą serwisu Vendoria, skupiającego setki tysięcy ofert w jednym miejscu. Dzięki niemu szybko porównasz ceny interesujących Cię produktów i wybierzesz najkorzystniejszą opcję. Korzystając z Vendorii, nie musisz obawiać się, że wdrożenie zdrowych nawyków nadszarpnie domowy budżet.

Pamiętaj o stopniowym działaniu

Kiedy już zdecydujemy o tym jakie zmiany chcemy wprowadzić do swojego życia, najlepszym rozwiązaniem będzie stopniowe działanie. Jeśli do tej pory zdarzało się nam codziennie zjeść coś słodkiego, nie eliminujmy słodkości do zera, a stopniowo ograniczajmy ich spożycie, na przykład każdego tygodnia odejmując jeden dzień. To samo tyczy się aktywności fizycznej. Nawet jeśli jesteśmy wysoce zmotywowani, codzienne treningi szybko staną się męczące. Zacznijmy od krótkich aktywności kilka razy w tygodniu, a gdy nabierzemy apetytu na więcej, zwiększmy częstotliwość. Taktyka małych kroków, choć często wydaje się długa i mozolna, może spowodować, że szybko przestaniemy traktować dietę i treningi jako coś przejściowego i staną się one po prostu stałym elementem naszego życia.

Autor: Tomasz Żygadło.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *