Jak stworzyć domową siłownię?

Stworzenie dobrze wyposażonej domowej siłowni wcale nie musi być drogie. Aby osiągnąć dobre efekty wystarczy kilka podstawowych przyrządów. Większość z nich jest wielofunkcyjna, a na dodatek będzie służyła przez lata. Niezwykle istotną kwestią są natomiast regularne treningi oraz ćwiczenia dopasowane do możliwości i indywidualnych preferencji. Rozpoczynając swoją przygodę z fitnessem, warto zatem dobrze przemyśleć kwestię wyboru urządzeń, na których przyjdzie nam walczyć o zgrabną sylwetkę.

Domowa siłownia – od czego zacząć?

Nie ulega wątpliwości, że skompletowanie nowych maszyn do ćwiczeń dość często przekracza finansowe możliwości zwykłego wielbiciela aktywności fizycznej. Choć znajdą się i tacy, dla których niska cena sprzętu wygrywa z jego jakością, nie warto podążać tym śladem. Zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w używany sprzęt fitness z wyższej półki. Gdzie go jednak szukać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy, jak tanio wyposażyć swoją domową salę do ćwiczeń.

Planowanie budżetu inwestycji to podstawa

Kwestię finansową należy ustalić jeszcze wyruszeniem na zakupy. Sprzęt sportowy od renomowanych producentów, nawet używany, może kosztować całkiem sporo. Niewiele osób rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem zdaje sobie z tego sprawę. W zależności od wielkości, przeznaczenia i funkcjonalności, maszyna do ćwiczeń może kosztować od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Jest to z pewnością potężna bariera, dla wielu niemal nie do przeskoczenia. W takim przypadku zdecydowanie warto przeglądać ogłoszenia sprzęt sportowy w serwisach ogłoszeniowych i rozważyć zakup używanego wyposażenia. Kupując z zaufanego i sprawdzonego źródła, można zaoszczędzić naprawdę dużą sumę pieniędzy.

Odpowiednie pomieszczenie jest ważne

Poza właściwie dobranym sprzętem, do urządzenia siłowni w swoim domu, potrzebne jest także odpowiednie pomieszczenie. Świetnie w tej roli sprawdzi się piwnica, strych lub nawet fragment garażu. Nie jest istotna sama wielkość pomieszczenia, ale jego dobra wentylacja, która zapewnia komfort podczas wykonywania forsownych ćwiczeń. Napływ świeżego powietrza do pomieszczenia jest również niezwykle ważny ze względów zdrowotnych. Drobne sprzęty, tj. hantle można umieścić na oddzielnej półce lub zainwestować np. w dobrej jakości matę, która dodatkowo ochroni przed zniszczeniem podłogę oraz posłuży jako amortyzator.

Maszyny, które warto kupić

Używany sprzęt do siłowni jest obecnie niezwykle popularny. Na portalu ogłoszeniowym Pokato.pl można kupić praktycznie dowolny element niezbędny do prawidłowego wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Choć w większości domowych siłowni pierwszym sprzętem są najczęściej proste sztangi z ciężarkami lub klasyczny atlas, warto także zainwestować w orbitrek, dobrej jakości bieżnię, gumy do rozciągania, profesjonalne skakanki, stepper, kettlebell czy rowerek treningowy. Wybór odpowiedniego zestawu zawsze powinien zależeć od warunków lokalowych, indywidualnych preferencji oraz planowanej aktywności fizycznej.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu używanego sprzętu na siłownię?

Kupno sprzętu na siłownię z drugiej ręki jest trochę jak polowanie. Już samo szukanie bywa wyjątkowo interesującą przygodą. Kupując używane maszyny można trafić zarówno na niemal nieużywany egzemplarze w idealnym stanie, ale także na praktycznie nic nie warte buble. Należy zatem bardzo dokładnie przeglądać ogłoszenia umieszczane w serwisach ogłoszeniowych. Warto przy tym pamiętać, że ogromna ilość tego typu maszyn jest na szczęście w świetnym stanie. Z czego to wynika? Otóż wiele osób, które decydują się zakup sprzętu do ćwiczeń wykazuje słomiany zapał do aktywności fizycznej i już kilka miesięcy po zakupie, urządzenia stoją bezczynnie lub służą za wieszak na pranie. Kupując używany sprzęt warto także zwrócić uwagę na serwis pogwarancyjny oraz dostępność tanich części zamiennych. Dobrym pomysłem jest również wypróbowanie maszyny na miejscu.

Kupno używanego sprzętu do ćwiczeń to zazwyczaj bardzo dobra decyzja. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można stać się właścicielem wysokiej klasy, w pełni sprawnych urządzeń po bardzo atrakcyjnej cenie.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *