Jak się zdrowo odżywiać? Ile jeść posiłków i jakich?

Bardzo wiele osób chce prowadzić zdrowy styl życia. Dlatego starają się jeść świadomie to, co zawiera dużo witamin oraz uprawiać sport. To bardzo ważne, aby nasza dieta była odpowiednio zbilansowana i nie należy zapominać o regularności, która ma ogromny wpływ na nasz metabolizm. To właśnie on odpowiada za to, czy sprawnie spalamy kalorie, czy raczej trawienie jest zbyt wolne i tyjemy.

Plan na piątkę

Każdy z nas oczywiście ma indywidualny zespół cech i ciężko mówić o najlepszych sposobach, które działają na każdego człowieka. Każdy powinien sam oceniać co mu służy, a z czego powinien zrezygnować. Część osób zastanawia się, ile posiłków jeść dziennie, aby przyniosło to dobre efekty. Na ogół mówi się o pięciu niewielkich posiłkach. Niektórzy uważają, że w ciągu dnia ciężko znaleźć czas na spokojne zjedzenie pięciu posiłków. Czasem brakuje nam czasu i wybiegamy z domu do pracy nie myśląc nawet o śniadaniu.

Później jesteśmy zapracowani i jemy tylko jakieś przekąski i dopiero kiedy wracamy z pracy do domu, jemy spokojnie. To błąd! Znacznie lepiej jest wygospodarować czas na zjedzenie śniadania, lunchu, obiadu, podwieczorku i kolacji, ale jeżeli nie mamy tyle czasu to 4 posiłki dziennie również będą dobrą opcją – zwłaszcza jeżeli będziemy jeść systematycznie o stałych porach. Dzięki temu nasz organizm będzie wiedział, że zawsze dostanie to, co jest mu potrzebne do funkcjonowania.

Nie gromadzi wtedy zbędnego tłuszczu, bo na bieżąco ma dostarczane to, czego potrzebuje do efektywnej pracy. Jeżeli więc nieraz zastanawialiśmy się nad tym, ile posiłków jest jeść dziennie, najpierw trzeba określić, jaki prowadzimy styl życia. Czy jesteśmy bardzo zabiegani? Kiedy mamy chwilę spokoju w ciągu dnia, aby móc poświęcić ją na spokojne jedzenie?

Regularność i konsekwencja

Niektórym w pracy towarzyszy sporo stresu, dlatego jedzą tylko coś na szybko, sięgają po przekąski, które mają w swojej szufladzie biurka, aby złagodzić głód. Bardzo ważne jest to, aby wybierać produkty, które są zdrowe i dostarczają nam energii. Wiele warzyw i owoców jest bardzo smacznych i możemy jeść je na surowo. Mają mnóstwo witamin i mikroelementów, które pozwalają nam przez cały dzień świetnie się czuć.

Banan, jabłko, grejpfrut, kalarepa, pomidory czy ogórki to produkty, które możemy jeść na mnóstwo sposobów, z pewnością nigdy się nie znudzą. Bardzo ważne jest, żeby dostarczać sobie białka, węglowodanów, tłuszczy, bo jeżeli będziemy eliminować pewne partie produktów ze swojej diety to wtedy może to doprowadzić do groźnych niedoborów. Będziemy gorzej się czuli – nie ma to większego sensu. Znacznie lepiej jest myśleć mądrze o swojej diecie, dbać o jej zróżnicowanie, a wtedy będziemy się świetnie czuli.

Będziemy mieli również energię do uprawiania sportu. To bardzo ważne, by łączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. To pewność, że uda nam się przez wiele lat mieć doskonałą kondycję. Nasza skóra jest wtedy odpowiednio napięta, a zbędne kilogramy nie mają szans w starciu z naszym dynamicznym trybem życia.

Więcej informacji znajdziesz w artykule https://primafoodcatering.pl/ile-posilkow-dziennie-powinno-sie-jesc-i-co-ile-godzin-spozywac-posilki/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *