Jak poprosić o zwolnienie lekarskie? Oto metoda na L4 online

Chorowanie wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sprawami. Jedną z nich jest pójście do lekarza i uzyskanie zwolnienia lekarskiego. Niestety, czasem nasz stan zdrowia może być tak poważny, że wizyta u internisty stanie się wyzwaniem porównywalnym do wejścia na Mount Everest bez tlenu. Na szczęście istnieje na to sposób – zwolnienie lekarskie online.

Każdy z nas był chociaż raz w życiu chory. Nawet najzwyklejsze przeziębienie potrafi nas uziemić na kilka dni, w trakcie których kichamy, kaszlemy i bolą nas wszystkie części ciała. Oprócz tego nie mamy apetytu, zaś nasz jadłospis w trakcie choroby ogranicza się do herbaty z miodem i cytryną oraz chleba z masłem. Jednak zanim poddamy się procesowi leczenia, musimy załatwić jeszcze jedną rzecz – L4. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak poprosić o zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu.

Jak dostać zwolnienie lekarskie?

W standardowych przypadkach otrzymanie zwolnienia lekarskiego wiąże się z koniecznością wizyty u lekarza rodzinnego. Najpierw musimy oczywiście zadzwonić i umówić się na termin. Potem czeka nas wizyta w gabinecie internisty i oczekiwanie w kolejce wraz z innymi chorymi. Po postawieniu przez lekarza diagnozy wreszcie otrzymujemy upragnione L4 i możemy spokojnie udać się do apteki, by wykupić niezbędne leki. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak leczyć się zgodnie z zaleceniami lekarza.

Niestety, klasyczna metoda nie każdemu odpowiada. Podstawowe problemy są dwa: zbyt duża odległość od lekarza rodzinnego i związany z tym długi czas podróży oraz fatalne samopoczucie i brak sił, by podnieść się z łóżka. I o ile w przypadku osób niepracujących, które są przeziębione, wizyta u lekarza nie jest konieczna, o tyle zatrudnieni muszą przedstawić pracodawcy zwolnienie lekarskie. Jest to podstawa ich nieobecności w pracy.

Jak więc dostać zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu? Odpowiedź jest banalna – konsultacja telefoniczna lub online z naszym lekarzem rodzinnym. Jednak to nie jedyna opcja. Istnieją również strony internetowe oferujące wygenerowanie zwolnienia lekarskiego. Po wypełnieniu formularza i zaksięgowaniu wpłaty, lekarz czuwający nad witryną wypisze nam L4 i wyśle je bezpośrednio do ZUS oraz na podany przez nas e-mail.

Co powiedzieć lekarzowi żeby dostać L4 na tydzień?

Co powiedzieć lekarzowi żeby dostać L4 na tydzień – to pytanie zadaje sobie wielu chorych. Jak powszechnie wiadomo, by porządnie wyzdrowieć potrzeba minimum kilku dni. Z reguły tydzień wystarczy na powrót do pełnej sprawności. Co więc powiedzieć lekarzowi żeby dostać zwolnienie lekarskie? Przede wszystkim prawdę. Kłamanie na temat naszego stanu zdrowia, wyolbrzymianie choroby lub pomijanie pewnych dolegliwości może być fatalne w skutkach. Niepełne lub fałszywe informacje sprawią, że diagnoza postawiona przez lekarza może być błędna.

Żeby dostać L4 na tydzień nie musimy kłamać, bowiem praktycznie każdy lekarz od ręki wypisze nam zwolnienie na ten okres. Prawo nie reguluje kwestii długości pojedynczego L4. Ustala je wyłącznie lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem. Dlatego prosząc o zwolnienie lekarskie miejmy na uwadze przede wszystkim faktyczny stan naszego zdrowia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *