Jak domowym sposobem wybielić firanki z woalu?

Firany w domu to element dekoracji, bez którego niewiele osób potrafi wyobrazić sobie przytulne wnętrze. Zasłony pełnią wiele funkcji, są ważnym elementem aranżacji, chronią przed nagrzewaniem pomieszczenia oraz przed wzrokiem wścibskich przechodniów. Najbardziej uniwersalne są białe, co jednak zrobić, gdy biel traci swój blask? Kilka skutecznych domowych sposobów, jak wybielić firany, znajdziesz poniżej.

Białe firany z woalu – wybielanie domowym sposobem

Firanki z woalu w bieli są bardzo popularne. Można dopasować je do wielu aranżacji, sprawdzą się zarówno w tej minimalistycznej jak i nieco bardziej odważnej. Niestety z biegiem czasu biel szarzeje, a zasłony tracą swój dawny urok. Na szczęście można sobie z tym skutecznie poradzić, stosując proste i sprawdzone domowe sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie połączenia soli oraz octu. Ten duet sprawdza się w wielu sytuacjach, w tej także da sobie świetnie radę. Należy połączyć 5 litrów wody z 2 łyżeczkami soli i dodać 1/3 szklanki octu. W tak przygotowanej miksturze firanki powinny moczyć się przez około godzinę. Następnie należy złożyć firanę w kostkę i włożyć do pralki. Zasłony z woalu najlepiej prać w temperaturze 30 stopni, a wirowanie ustawić na niskie obroty. Dobrym sposobem na pranie takich firanek, jest również ustawienie programu prania ręcznego. Tak potraktowane zasłony będą znowu białe i gotowe do ozdabiania wnętrz.

Firany z woalu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Zasłony z woalu w kolorze białym, podobają się wielu osobom. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy przywracanie bieli nie będzie zbyt uciążliwe. Warto jednak pamiętać, że wybielanie domowym sposobem nie jest trudne, ale za to bardzo skuteczne. Z pewnością warto poświęcić chwilę, aby firanki z woalu zachwycały swoim pięknem. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić zasłony z woalu, oto kilka zalet, które przekonają Cię do zakupu:

  1. Woal jest delikatny i miękki, co daje wiele możliwości tworzenia okiennych aranżacji. Firany z tego materiału wyglądają bardzo elegancko i sprawiają, że pomieszczenie również nabiera podobnego wyglądu. Zasłony z woalu z pewnością spełnią oczekiwania osób, które lubią zmieniać okienne aranżacje i tworzyć niebanalne dekoracje
  2. Firany z woalu są bardzo popularne, co wiedzą ich producenci. To zaś sprawia, że oferta jest imponująca, dlatego każdy znajdzie w niej zasłony, które spełnią oczekiwania.
  3. Białe firany z woalu są uniwersalne, dzięki czemu stają się doskonałym tłem dla dodatków, które są bardziej wyraziste. Dodatkowe zasłony w innym kolorze, satynowe wstążki czy klamry w kolorze sprawiają, że całość wygląda bardzo stylowo. Takie zasłony spełnią oczekiwania osób, dla których ważna jest aranżacja okienna.

Firany i zasłony – ponadczasowy element dekoracji wnętrz

Chociaż moda na aranżacje wciąż się zmienia, firany są elementem ponadczasowym. Mają dużo zalet, dzięki czemu wiele osób nie wyobraża sobie swojego domu bez nich. Białe zasłony z woalu są bardzo eleganckie i stylowe, dopasują się do każdej aranżacji. Warto dbać o odpowiedni wygląd firanek i przywracać im biel. Można to zrobić w prosty i szybki sposób, wykorzystując ocet i sól. Krótkie namaczanie oraz odpowiedni program w pralce sprawią, że firanki z woalu odzyskają swoją dawną biel. Zabieg ten jest skuteczny i nie wymaga skomplikowanych czynności. Warto wybrać białe zasłony z woalu, aby móc tworzyć wiele ciekawych i niebanalnych stylizacji okiennych.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *