Jak dobrać odpowiednią ortezę?

Ktoś, kto do tej pory w przypadku złamań lub pęknięć kości posiadał jedynie gips, może mieć niemały problem z dobraniem odpowiedniej ortezy do swojego leczenia. Jak zatem zakupić odpowiedni model i dlaczego właściwie lepiej jest kupować ortezy niż po prostu zdecydować się na gips?

Dlaczego lepiej stosować ortezę?

Do niedawna każde złamanie lub nawet najmniejsze uszkodzenie kości wiązało się z kilku tygodniowym stałym noszeniem gipsu. Wiązało się to z licznymi nieprzyjemnościami, które niestety trzeba było znosić, aby nastąpiło zdrowe zrośnięcie się kości.

Nowoczesne ortezy są w tym wypadku znacznie lepsze, ponieważ po pierwsze są o wiele lżejsze, co znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie w nich, a po drugie wyposażone są w oddychające poduszki powietrze, które zapobiegają podrażnieniom skóry, tak powszechnie występującym w przypadku noszenia gipsu.

Podstawowe pytanie brzmi: gdzie kupić taką orteze?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego w obecnych czasach niż zrobienie zakupów. Jeśli chodzi o produkty codziennego użytku, to faktycznie jest to bardzo łatwe, jednak w przypadku takich sprzętów jak ortezy, sprawa wygląda nieco inaczej.

W celu zakupu takiego sprzętu zdecydowanie najlepiej jest udać się do sklepu medycznego lub odwiedzić jego stronę internetową i zrealizować zakupy online, co z pewnością będzie znacznie prostsze i wygodniejsze, a co najważniejsze bardziej ekonomiczne.

Sklep takiego typu w swoje ofercie posiadają cały przekrój niezbędnych rzeczy, Znaleźć tam można, chociażby wozek inwalidzki w razie jakby był potrzebny na początkowym etapie leczenia, jak również kule, czy też oczywiście same ortezy.

Jak dobrać?

Bez względu na to, czy interesuje nas zaawansowana orteza stawu biodrowego, czy też prosty stabilizator stawu barkowego, zdecydowanie lepiej jest poprosić o pomoc wykwalifikowanego pracownika, który zdecydowanie najlepiej będzie rozeznany w ofercie określonych producentów, jak również w naszych potrzebach, które uzależnione będą od charakteru naszego uszkodzenia, jak również osobistych preferencji. Warto również skorzystać z porady fizjoterapeuty, dzięki czemu możliwe jest dobranie najlepszego dla naszych potrzeb sprzętu. Pomimo wydawać by się mogło idealnego dobrania takiej ortezy w sklepie, zdecydowanie poleca się udanie się z nią do lekarza w celu upewnienia się przez niego, czy aby na pewno spełnia pokładane w niej zalecenia co do procesu leczenia. Wszystko to ma sprawić, abyśmy jak najszybciej wyzdrowieli.

Źródło: ortopedio.pl

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *