Indywidualne pakiety medyczne? Co wchodzi w ich skład

Pakiety medyczne indywidualne stanowią usługę zdrowotną, która daje szereg możliwości. Z takiego pakietu może skorzystać każda osoba, której zależy na szybkim kontakcie z osobą medyczną. Opieka prywatna jest opłacana zawsze przez płatnika zewnętrznego, najczęściej w cyklicznych transzach. Warunki abonamentu są zawarte w umowie. Zdecydowanie taka opieka różni się od publicznej opieki zdrowotnej. Pakiety medyczne charakteryzują się przede wszystkim pełną dobrowolnością korzystania z usług.

Co warto wiedzieć o indywidualnych abonamentach medycznych?

Pakiety medyczne indywidualne zapewniają pacjentom szeroki wachlarz usług. W ramach cyklicznej opłaty pacjent otrzymuje możliwość dostępu do konsultacji z różnymi specjalistami. Może on także korzystać z zabiegów, jeśli jego abonament to obejmuje oraz diagnostyki. Pacjent może korzystać z wizyty u danego specjalisty, na przykład endokrynologa, internisty, chirurga, fizjoterapeuty, kardiologa, proktologa, radiologa oraz wielu innych.

Pacjent może również korzystać z innych form konsultacji zdalnej. Na przykład może on otrzymać pomoc przez telefon lub internet. Pomoc lekarzy specjalistów przy prywatnej opiece medycznej jest na wyciągnięcie ręki. Bardzo często do specjalistów nie trzeba mieć skierowań, co jest bardzo korzystne. Wszystko jest zależne od konkretnego abonamentu i warunków umowy.

Badania diagnostyczne a abonamenty medyczne

Indywidualny abonament medyczny daje także możliwość wykonania badań diagnostycznych z moczu, krwi oraz kału. Do podstawowych badań należy między innymi: morfologia, glikemia, próby wątrobowe, koagulogram, hormony tarczycy, odczyn Biernackiego, białko C-reaktywne. Do badań diagnostycznych należy także USG, które pozwala wykryć ewentualne zmiany.

Regularne badania pozwalają w szybkim czasie wykryć nieprawidłowości, chorobę bądź jakieś zaburzenie. Z tego powodu coraz więcej osób regularnie się bada. Podstawowa opieka lekarska daje bezpieczeństwo i możliwość kontroli swojego stanu zdrowia. W dobie XXI wieku internista oraz pediatra już przez telefon mogą udzielić szczegółowych porad na temat stanu zdrowia pacjenta. W ramach abonamentu zainteresowane osoby mogą również korzystać ze szczepień.

Indywidualny pakiet medyczny dla całej rodziny

Z indywidualnych pakietów medycznych mogą korzystać całe rodziny. Zazwyczaj na to rozwiązanie decydują się pacjenci, których stać na prywatną opiekę i które chcą mieć alternatywę dla publicznej opieki. Także rodziny, które chcą chronić swoje zdrowie, osób starszych i dzieci, decydują się na ten wariant. Na takie pakiety decydują się również osoby, które pracują w ramach umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Takie osoby często nie posiadają dostępu do publicznej opieki zdrowotnej.

Taka sama sytuacja tyczy się również freelancerów. Takie osoby mogą korzystać między innymi z badań obrazowych na przykład USG oraz RTG. Mogą oni korzystać z badań ambulatoryjnych na przykład z cytologii i badania moczu. Niektóre abonamenty dają możliwość również korzystania z zabiegów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *