Ile kosztuje dobra dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to trend, który kojarzy już chyba każdy. Jej popularność bierze się zdecydowanie stąd, iż to sposób na zawsze zdrowe posiłki, a przy tym oszczędność czasu i wygoda. Warto także przyjrzeć się jej pod względem jej opłacalności – w czasach, gdy jedzenie na mieście jest dość drogie, podobnie jak produkty w sklepach i samodzielne gotowanie, dieta pudełkowa to także bardzo opłacalny sposób codziennego cateringu. Jak wybrać dobrej jakości dietę pudełkową i ile może ona kosztować?

Dieta pudełkowa – w trosce o zdrowie i piękny wygląd

Codzienne planowanie posiłków, robienie list zakupów, gotowanie, zmywanie naczyń to czynności, którym poddajemy się niechętnie. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy zapracowani i zmęczeni, a ostatnią rzeczą jakiej chcemy to przygotowywanie dań na dzień następny. Dlatego właśnie powstała dieta pudełkowa, która jest niczym innym jak cateringiem, który każdego dnia jest dostarczany prosto do domu lub do biura.

W diecie pudełkowej nie ma przypadkowości – to Ty wyznaczasz to, czym powinno się charakteryzować Twoje menu. To bardzo zindywidualizowana oferta, która tworzona jest w oparciu o cel jaki chce osiągnąć klient, o jego parametry antropometryczne (waga, wzrost), o zapotrzebowanie na kaloryczność, o wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej oraz w oparciu o osobiste wymogi dietetyczne. Dieta pudełkowa może być więc także dietą wegetariańską lub wegańską, a nawet dietą bez laktozy, bezglutenową czy dietą paleo, etc.

Dieta pudełkowa przygotowywana jest przez dietetyków i kucharzy, więc zyskujemy pewność, co do jej prawidłowego zbilansowania oraz walorów smakowych. Gdy decydujesz się na tego typu catering, każdego dnia otrzymujesz od 3 do 5 posiłków (w zależności od wybranego wariantu) – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Tak więc dieta pudełkowa to sposób na zdrowe odżywianie oraz na regularne posiłki, z czym często miewamy problem gotując sobie samodzielnie.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Widełki cenowe diet pudełkowych są dość zróżnicowane. Wszystko zależy od tego na jaką dietę się decydujesz i z ilu posiłków dziennie będzie się ona składała. Średnia cena dzienna za kilkudaniowy jadłospis mieści się w przedziale 60 – 100 zł. Tak więc w skali miesiąca będzie to koszt ok. 1600 – 2000 zł, zależnie od tego, czy dietę zamawiamy tylko od poniedziałku do piątku czy też w weekendy i w zależności od wybranego rodzaju diety. Dokładne ceny diety pudełkowej możesz sprawdzić w ofercie na stronie https://www.kuzniazdrowia.pl, czyli firmy, która oferuje profesjonalny catering dietetyczny i dietę pudełkową.

Od czego jeszcze zależy cena takiego cateringu? Jak już wspomniano od rodzaju danej diety, ale także od jej kaloryczności, od liczby posiłków w ciągu dnia, a także od jakości produktów, które są wykorzystywane do tworzenia posiłków przez daną firmę cateringową. Na tę ostatnią kwestię warto kłaść największy nacisk i szukać takiej diety pudełkowej, która oparta jest o świeże produkty, a więc produkty najzdrowsze. To, co jemy buduje naszą sylwetkę oraz nasze zdrowie, nie ma tu więc mowy o oszczędzaniu na jakości. W Kuźni Zdrowia jest to naszym priorytetem, by codziennie dostarczać Wam najlepszy produkt, który pozwoli dostarczyć organizmowi 100% energii, a przy tym będzie smaczny i pełen ważnych dla zdrowia składników.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *