Dobre nawyki to dobre wyniki: regularne ciepłe posiłki czyli 3 kroki do zdrowia

Regularne spożywanie posiłków poprawia metabolizm, a także wzmacnia sprawność organizmu. Jest to także jedno z zaleceń, które często można usłyszeć od dietetyków. Nie ma sztywno wyznaczonych reguł. Każdy powinien dopasować jadłospis do swojego harmonogramu dnia. Jak zapewnić sobie ciepłe posiłki w ciągu dnia poza domem?

Dlaczego ciepły posiłek w ciągu dnia jest ważny?

Aktualnie pojawia się coraz więcej różnych diet, których zalecenia różnią się od siebie. Można opierać swój jadłospis jedynie na warzywach i owocach, niskich temperaturach lub wysokotłuszczowych produktach. Jednak bez wątpienia ciepły posiłek sprzyja poprawnym procesom trawiennym. Dzięki nim zwiększa się uczucie sytości oraz pobudza do wytwarzania soków trawiennych. Dodatkowo ciepły posiłek dostarcza energii, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz utrzymania odpowiedniej temperatury. Dlatego też przy niskich temperaturach warto poświęcić czas na przyrządzenie śniadania na gorąco, zupy czy drugiego dania. Jak sobie to zapewnić w pracy?

Jak zapewnić sobie w pracy ciepły posiłek?

Coraz więcej sklepów z przyborami kuchennymi udostępnia swoim klientom naczynia termiczne. Jednym z nich jest https://maleomi.pl/. W asortymencie strony internetowej można znaleźć zarówno kubki, jak i pojemniki pozwalające na utrzymanie wysokich temperatur nawet przez kilka godzin. Ponadto świetnym rozwiązaniem będzie również lunch box umożliwiający podgrzewanie w kuchence mikrofalowej. Dzięki temu zjedzenie ciepłej owsianki na drugie śniadanie czy gorącej zupy na obiad nie będzie żadnym problemem.

Lunch box, czyli domowy posiłek w pracy

Opcja podgrzewania lunch boxów w kuchence mikrofalowej sprawia, że ciepły domowy posiłek w pracy jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Niektóre z pojemników składają się z kilku poziomów, co umożliwia przechowywanie więcej niż jednego posiłku. Możliwość podzielenia naczynia na części sprawia, że można umieścić w nim zarówno produkty podawane na zimno, jak i na ciepło bez konieczności podgrzewania w całości. Jeśli nie mamy dostępu do mikrofali, wówczas warto zaopatrzyć się w termos. Brak pomysłu na przekąski do pracy? Sprawdź inspiracje w artykule: Jak wykonać szybkie przekąski do pracy – 5 przepisów na fitness lunch box.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *