Dlaczego dietę powinien układać dietetyk? Poznań zaprasza na konsultacje dietetyczne

W dzisiejszych czasach praktycznie prawie każdy może potrzebować konsultacji dietetycznej. Wynika to z tego, że w XXI wieku ludzie są w zasadzie przymuszani do bardzo szybkiego stylu życia, przez co mają mniej czasu na zwracanie uwagi na jakość posiłków i na aktywność fizyczną. Coraz więcej ludzi dotyka problem otyłości lub nadwagi. Sporo osób cierpi na choroby, które można leczyć za pomocą dietoterapii. Sprawdź, dlaczego tak ważna jest konsultacja dietetyczna. Przyjmie Cię dobry dietetyk — Poznań stawia na zdrowie swoich mieszkańców.

1. Poradnia dietetyczna dla każdego

2. Indywidualna konsultacja dietetyczna to podstawa mądrej diety

3. Gdzie przyjmuje dobry dietetyk? Poznań proponuje również konsultacje online

Można powiedzieć, że otyłość jeszcze w XX wieku była zjawiskiem marginalnym. Owszem, w USA był to poważny problem, ale w Polsce mało kto borykał się z problemem otyłości. Od jakiegoś czasu otyłość jest wpisana na listę chorób cywilizacyjnych. Ma to związek z nieprawidłowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej, a także z chorobami typu Hashimoto i insulinooporność. Złe nawyki żywieniowe ciężko jest samodzielnie wyeliminować, dlatego pomocny w ułożeniu prawidłowego jadłospisu będzie dietetyk poznań.

Poradnia dietetyczna dla każdego

Ludzie tyją z różnych powodów. Może to być efekt choroby — dana osoba mało je, ale “tyje od powietrza”. Niektóre kobiety nie mogą wrócić do dawnej wagi po ciąży. Może to być też rezultat fatalnej diety i konsumowania zbyt obfitych posiłków. Przyczyną mogą być słodycze i przekąski, które spożywa się bez zastanowienia (nie dotyczy to tylko dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych).

Młode pokolenie woli zjeść coś słodkiego niż zdrową kanapkę w szkole, gdyż taka kanapka nie występuje w reklamie. Osoby pełnoletnie są dosłownie zawalone rozmaitymi obowiązkami, przez co nie mają czasu na samodzielne sporządzanie posiłków i wybieranie jak najlepszych składników. Prościej jest wybrać gotowy posiłek niż naszykować sałatkę. Łatwa dostępność dań typu fast food też może powodować zbędne kilogramy.

O ile wszystko jest dla ludzi, to szkodliwy jest nadmiar takich posiłków i brak jakiegokolwiek ruchu. Nie da się nazwać ruchem przejścia z domu na przystanek autobusowy czy na parking.

Konsekwencją tycia jest też pogarszające się samopoczucie, co może prowadzić do depresji. O ile osoby młode mają szansę na szybsze odchudzanie, to osoby dojrzałe muszą poświęcić na to zdecydowanie więcej czasu, gdyż doświadczają spowolnienia przemiany materii.

Indywidualna konsultacja dietetyczna to podstawa mądrej diety

Osoby, które wpadły w pułapkę otyłości, mogły myśleć, że proces odchudzania po zimie będzie prosty, gdyż utratę 5 kg w tydzień gwarantują modne celebryckie diety. Niestety, dieta cud to marketingowy wymysł. Nie ma czegoś takiego jak dieta dobra dla wszystkich.

Wynika to z tego, że każdy organizm jest indywidualnością, której trzeba zapewnić dietę “szytą na miarę” i wykluczyć pojawienie się efektu jo-jo. Profesjonalne podejście do tematu diety to rozpoznanie indywidualnych potrzeb (chodzi też o preferencje smakowe).

Dietetyk może poprosić o wyniki badań. Najważniejszą jest szczerość podczas rozmowy ze specjalistą. Pacjent powinien stosować zalecenia dietetyka, inaczej dietoterapia nie przyniesie redukcji masy ciała. Oznacza to, że nie można podżerać niczego w ukryciu i mówić, że dieta nie działa.

Do wymarzonej sylwetki prowadzi tylko jedna droga: dieta połączona z wysiłkiem fizycznym. Z otyłością można walczyć też za pomocą innych metod, ale są one kosztowne i inwazyjne. Korzystniejsza jest zatem klinika dietetyczna.

Gdzie przyjmuje dobry dietetyk? Poznań proponuje również konsultacje online

Każdy może umówić się na wizytę do dietetyka na terenie Poznania. Nowoczesny gabinet dietetyczny umożliwia również wizyty w trybie online, dzięki czemu konsultacje dietetyczne są bardziej dostępne.

Sporo ludzi wstydzi się pójścia do dietetyka, gdyż obawia się, że pierwsza wizyta polegać będzie na krytyce. Nic bardziej mylnego — dietetyk ma wdrożyć odpowiednią dietę, a nie wydawać osądy. Nie ulega wątpliwości, że poradnia dietetyczna online jest wygodna dla pacjenta, który nie ma czasu na przejazdy.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *