Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to dość modne ostatnio hasło. Posługują się nim głównie celebryci, osobowości znane z pierwszych stron gazet czy szklanego ekranu. Do zainteresowania się nią zachęcają również trenerzy, a nierzadko nawet sami dietetycy. Co się za nim kryje? Otóż to nic innego jak dobrze dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb catering dietetyczny. Czy jest to opcja dla każdego? Jakie są zalety diety pudełkowej oraz na jaki wydatek musimy się przygotować?

Kto może skorzystać z diety pudełkowej?

Teoretycznie jest to opcja bez wyraźnych przeciwwskazań. Jednak z praktycznego punktu widzenia, wiele w tej kwestii zależy od indywidualnej oferty firmy cateringowej. Dlatego, zanim się ostatecznie zdecydujemy na to rozwiązanie, poznajmy dokładnie jego warianty. Naprawdę dobry catering dietetyczny powinien sprostać wymaganiom każdego, kto chciałby:

  • zmienić styl życia na zdrowszy, ale nie wie, od czego zacząć;
  • skutecznie schudnąć, lecz nie ma czasu na gotowanie lub boi się porażki;
  • posmakować w daniach bezmięsnych i przekonać się na własnym przykładzie, jakie korzyści niesie ograniczenie mięsa i wędlin w codziennym menu;
  • szybko wrócić do formy po okresie, w którym nie dbał o siebie lub zaniedbywał codzienną aktywność;
  • rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, ale brakuje mu wiedzy na temat tego, co najlepiej zjeść przed treningiem, jak i tuż po nim.

Ten rodzaj cateringu dietetycznego jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Nie obowiązują w nim też ograniczenia wiekowe. Z diety pudełkowej możemy korzystać będąc w pracy, na uczelni czy przebywając w domu. Jest to możliwe, ponieważ możemy ją zamówić pod dowolny adres i o najwygodniejszej dla nas porze.

Korzyści z zastosowania diety pudełkowej

Stosowanie diety pudełkowej sprowadza się w dużej mierze do wygody. Zamawiając catering, nie musimy martwić się o nic więcej, niż by odebrać przesyłkę od kuriera w umówionym miejscu i czasie. Dieta pudełkowa to także spora oszczędność czasu. Gotowe dania wystarczy jedynie podgrzać lub tylko wyjąć je z pojemnika. Stosując ten rodzaj diety, zyskujemy też gwarancję, że nasz organizm otrzyma codziennie optymalną ilość energii. Dostarczymy mu ją w starannie przygotowanych i właściwie zbilansowanych posiłkach.

Spory plus diety pudełkowej stanowi jej zróżnicowanie. W wybranym menu czekają na nas kanapki, kolorowe sałatki, pyszne desery, lekkie przekąski oraz atrakcyjne wizualnie i smakowo dania główne. Nie musimy się obawiać o monotonię posiłków. Każdego dnia możemy bowiem skosztować czegoś zupełnie nowego. Nasza dieta dociera dokładnie tam, gdzie aktualnie przebywamy. Kurier dostarcza nam jedzenie pod same drzwi.

Catering dietetyczny pozwala też na zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia. Dostarczane porcje są niewielkie, a smak potraw i często związana z nim ciekawość powodują, że posiłki nie lądują w koszu. Korzystając z tego typu rozwiązania, uczymy się również, jak powinno wyglądać racjonalne odżywianie. Serwowane dania mogą z kolei zachęcić nas do ich samodzielnego odtwarzania bądź eksperymentowania w kuchni.

Dzięki tej diecie, zyskujemy też niepowtarzalną szansę, na to, aby poprawić swoje zdrowie, kondycję i wpłynąć znacząco na samopoczucie. Jest to możliwe, ponieważ za kompozycję określonego menu, odpowiedzialny jest zazwyczaj współpracujący z firmą cateringową dietetyk czy inny specjalista od żywienia. Nie ma więc mowy o błędach, jeśli chodzi o kalorykę bądź przypadkowy dobór składników.

Ile kosztuje taka dieta?

Wiele osób nie decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ są przekonane o jej zbyt wysokim koszcie. Fakt, dieta pudełkowa nie należy do najtańszych. Ceny posiłków kształtują się od 40zł wzwyż. Mając jednak na względzie własne zdrowie, nie warto oszczędzać. Cennik jest ściśle uzależniony od rodzaju menu; ilości posiłków, jakie się na nie składają oraz kaloryki poszczególnych wariantów.

Często należy też doliczyć koszt transportu. Bywa bowiem, że dieta pudełkowa z dowozem na obszarze Warszawy, oferuje również tę samą usługę w przyległych miejscowościach. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że więcej zapłacimy, decydując się tylko na jeden dzień takiej diety, niż wybierając jednorazowo wariant kilkudniowy.

Sprawdź cenę diety pudełkowej z dostawą w Warszawie: https://topdieta.pl/cennik/

Podsumowując: dieta pudełkowa Top Dieta to odpowiedź na aktualne potrzeby każdego, kto chciałby zacząć się zdrowo odżywiać. Życie w ciągłym biegu powoduje często, że sięgamy po przypadkowe produkty. W ten sposób nie tylko nie dostarczamy sobie odpowiedniej dawki energii. Jesteśmy też skazani na przyjmowanie ponadprogramowych kalorii. Niestety nasz organizm nie jest obojętny na tego typu błędy i szybko na nie odpowiada ociężałością, skokami samopoczucia czy problemami z kondycją, jakie dotąd były nam obce.

Rozwiązanie, jakim jest dieta pudełkowa z dowozem w Warszawie, Łodzi czy innym dowolnym mieście, pozwala na uniknięcie tych zaniedbań i ich przykrych skutków. Dzięki diecie pudełkowej mamy szansę zdrowo się odżywiać bez tracenia czasu na szukanie przepisów i wykonywanie konkretnych dań. Dieta pudełkowa daje nam szansę na smaczne posiłki, przygotowane zgodnie z naszymi preferencjami oraz idealnie dopasowane do naszego trybu dziennego.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *