Dalekowidzenie czyli nadwzroczność

Skąd się bierze nadwzroczność?

Najczęściej kojarzy się z problemami ludzi starszych. Jest to jednak nieporozumienie – rzeczywiście, po 40-tym roku życia pojawiają się kłopoty ze wzrokiem, ale jest to tak zwana nadwzroczność starcza lub bardziej naukowo prezbiopia. Wbrew pozorom nadwzroczność bardzo często dotyka dzieci i młodzież. Nieleczona na czas może powodować nie tylko pogłębianie się wady ale nawet doprowadzić do niedowidzenia.

Nadwzroczność polega na powstawaniu obrazu poza siatkówką oka. Objawia się kłopotami z akomodacją oka – trudno jest “złapać ostrość” widzenia, problemem z czytaniem z bliska, pracą przy komputerze, bólami głowy, bólami i zmęczeniem gałek ocznych i “rozmazanym” obrazem z bliższych odległości. Nadwzroczność u dzieci, odpowiednio wcześnie zdiagnozowana może całkowicie ustąpić po pewnym czasie noszenia okularów lub soczewek korekcyjnych.

Jak leczyć nadwzroczność?

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem okulistą. Samodzielne dobieranie soczewek lub okularów “do czytania” może okazać się nie tylko mało skuteczne, ale wręcz niebezpieczne dla wzroku. Mojepierwszesoczewki.pl to serwis, który kompleksowo pomaga wszystkim, którzy odczuwają problemy ze wzrokiem. Na stronie mojepierwszesoczewki.pl korzystając z menu “znajdź specjalistę” można skontaktować się z najbliższym salonem optycznym gdzie okulista lub optometrysta dokona dokładnego badania wzroku. Pomoże dobrać soczewki kontaktowe i nauczy ich prawidłowego użytkowania. W salonach współpracujących z mojepierwszesoczewki.pl można od razu zaopatrzyć się w soczewki i płyny do ich pielęgnacji sprawdzonych, renomowanych firm.

Inne sposoby leczenie nadwzroczności to okulary lub zabieg operacyjny przeprowadzany za pomocą lasera.

Jakie soczewki kontaktowe stosować na nadwzroczność?

Po pierwsze dobrane przez specjalistę. Jest to ważne zarówno w wypadku pierwszego ich zastosowania jak i przy wszystkich zauważonych zmianach w jakości widzenia. Osoby uskarżające się na nadwzroczność powinny również pamiętać o okresowych badaniach profilaktycznych. Rodzaj soczewek zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań – mogą być to soczewki jednodniowe lub dobowe, które po zdjęciu wyrzucamy, niektórzy wolą soczewki dwutygodniowe lub miesięczne – są nieco tańsze, ale wymagają starannej pielęgnacji. Najważniejsza jest ich sprawdzona jakość i pewne źródło pochodzenia – tak jest właśnie w przypadku soczewek na nadwzroczność rekomendowanych przez mojepierwszesoczewki.pl posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty wymagane w Unii Europejskiej i gwarancję jakości.

 

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *