Czy warto kupić grill elektryczny?

Grill elektryczny to praktyczny sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu i mieszkaniu. Nie dość, że będziesz mógł łatwo przygotować pyszne dania lub przekąski, to dodatkowo tego typu grill szybko rozstawisz zarówno w kuchni, jak i na tarasie lub balkonie.

  1. Wspólne spożywanie i przygotowywanie posiłków
  2. Podstawowe zalety grilla elektrycznego
  3. Prosty przepis na pyszne raclette

Coraz więcej osób decyduje się na zakup grilla elektrycznego, szczególnie że jeżeli chodzi o pomysły na raclette (szwajcarska potrawa przyrządzana z sera) lub łatwe w zrobieniu, a jednocześnie bardzo smaczne dania z grilla, lista jest praktycznie nieograniczona.

Wspólne spożywanie i przygotowywanie posiłków

Elektryczny grill raclette to nie tylko sprzęt, który ułatwi ci przygotowanie obiadu, ale też możliwość spędzenia czasu z bliskimi lub rodziną. Grill zamiast zwykłego obiadu lub kolacji zapewni wszystkim pyszne jedzenie, a jednocześnie okazję do rozmów. Dużą zaletą posiłków typu dania z raclette jest to, że każdy może samodzielnie skomponować dla siebie posiłek. Nie trzeba więc się zastanawiać, kto nie je mięsa, kto nie przepada za warzywami, a kto je tylko dobrze wysmażone składniki. Korzystając z tego typu grilla, każdy może skomponować taki zestaw, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrany sprzęt posłuży ci przez długi czas, sprawdź grill Severin RG 2676, który kosztuje mniej niż 200 złotych i ma w zestawie sześć patelenek.

Podstawowe zalety grilla elektrycznego

Ponieważ grill domowy bez dymu dostępny jest w różnych wariantach, można znaleźć sprzęt idealnie odpowiadający potrzebom domowników. Przykładowo, jeżeli nie planujesz zapraszać gości na grilla, możesz wybrać model, który umożliwi jednoczesne przygotowanie posiłku dla dwóch lub trzech osób. Tego typu grill raclette będzie oczywiście tańszy. Osoby, które nie mają za wiele wolnego miejsca w kuchni, docenią natomiast kompaktowe rozmiary takiego sprzętu. Jeżeli jednak regularnie zapraszasz gości na wspólne posiłki lub masz liczną rodzinę, możesz zamówić takie grille raclette, które pozwolą przygotować nawet 8 przekąsek w tym samym czasie. Niezależnie od tego, jaki model kupisz, każdy grill elektryczny zaprojektowany z myślą o przygotowywaniu raclette składa się z górnej płyty, na którą można położyć warzywa lub mięso oraz patelenki, do których każdy może wsadzić ulubione składniki, a następnie podpiec je w wybrany przez siebie sposób.

Prosty przepis na pyszne raclette

Oryginalne przepisy na dania raclette zostały opracowane przez pasterzy, którzy podgrzewali ser na gorących kamieniach. Dzięki grillom elektrycznym wyposażonym w specjalne patelenki, przygotowanie takiego posiłku jest wyjątkowo proste. Najważniejszym składnikiem jest oczywiście ser Raclette (ewentualnie możesz go zastąpić serem typu gorgonzola). Nie zapomnij również kupić pieczarek, papryki, cukinii, pomidorów, czosnku oraz bagietek. W zależności od upodobań możesz też skorzystać z oleju, sosu sojowego oraz przypraw i ziół. Pomysły na raclette mogą być oczywiście bardziej zróżnicowane, jak i ograniczać się do mniejszej liczby składników. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co ci smakuje. Ważne jest, aby ser został umieszczony w teflonowych patelenkach, a pozostałe składniki na znajdującej się nad nimi płycie. Podczas wspólnego korzystania z grilla elektrycznego urządzenie powinno znajdować się na środku stołu, aby każdy z domowników lub gości miał do niego łatwy dostęp i mógł dowolnie komponować dodatki.

Artykuł sponsorowany

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *