Czy trening EMS jest dla każdego?

Jeżeli zależy Ci, aby Twoje ciało było zadbane, forma fizyczna była zadowalająca, ale na samą myśl o żmudnych i czasochłonnych ćwiczeniach masz ochotę porzucić swoje postanowienia wypracowania właściwej sylwetki, powinieneś zapoznać się z ofertą treningów EMS.

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) staje się coraz popularniejszy! Połączenie ćwiczeń fizycznych z najnowszą technologią elektrostymulacji mięśniowej pozwala na osiąganie zadowalających rezultatów w znacznie krótszym czasie treningowym! Jeśli zastanawia Cię, z jakiego powodu trening EMS jest tak skuteczny, doczytaj do końca!

Na czym to polega…?

Trening EMS polega wykonywaniu ćwiczeń w specjalnie do tego przeznaczonym stroju. Choć niewiele on ma wspólnego ze strojem widywanym na siłowniach czy bieżniach, jest znacznie bardziej efektywny. Specjalnie skonstruowany strój jest wyposażony w elektrody, które wspierają mózg ćwiczącego w wysyłaniu impulsów do mięśni. Mięśnie podczas treningu EMS pracują jak podczas tradycyjnego treningu, ale impulsy wysyłane przez mózg wzmacniają ich pracę.

Osoba ćwicząca przed przystąpieniem do pierwszego treningu EMS ma wykonywaną analizę składu ciała, przeprowadzany jest z nią wywiad dotyczący ogólnego stanu zdrowia, a trener na podstawie rozmowy i wyników analizy dobiera rodzaj ćwiczeń, które pozwolą osiągnąć cel treningowy. Osoba, która wybiera się na trening EMS powinna założyć przylegający do ciała strój, najlepiej legginsy oraz obcisłą koszulkę, a dopiero na to nałożone zostaną: kamizelka, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona, które wyposażone są w elektrody. Impulsy elektryczne wspomogą mózg przesyłający impulsy do neuronów w mięśniach, aktywując je do pracy treningowej. Wytwarzane impulsy podczas treningu są nieszkodliwe, bezbolesne.

Jak szybko zobaczę efekty?

Najbardziej zaskakującym jest fakt, że już dwudziestominutowy trening EMS z elektrostymulacją mięśni zastępuje trzygodzinny trening na siłowni! Jak można się domyślić efekty będą widoczne bardzo szybko. Krótki czas trwania treningu powoduje, że jest on doskonałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, żyjących w ciągłym biegu. Wystarczy jeden trening EMS w tygodniu, aby efekty były zauważalne w niedługim czasie (który jest uzależniony od wielu indywidualnych cech trenującego), średnio przyjmuje się trzy razy szybszą utratę wagi niż podczas tradycyjnych form ćwiczeń. Podczas treningu EMS mięśnie są pobudzane do pracy niemal 150 razy więcej niż podczas innych form ćwiczeń.

Dla kogo?

Trening EMS jest odpowiedni prawie dla wszystkich. Bez względu na wiek, płeć, poziom sprawności i kondycji fizycznej czy cel. Trening EMS doskonale przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej, metabolizm, redukuje wiele bólów, wspomaga walkę o dobrą postawę i pożądaną sylwetkę, poprawia wydolność mięśniową. Jednym z czołowych miejsc, w którym dostaniesz wsparcie w dotarciu do własnego celu jest Studio Synergy https://www.studiosynergy.pl/trening-ems/.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *