Czy to co nam się śni ma jakieś znaczenie? Jak powstaje sen?

Śnimy prawie codziennie. Bardzo rzadko jest tak, że budzimy się z przeświadczeniem, że absolutnie nie było w naszej głowie żadnej sennej projekcji. Często pojawia się w naszych snach dużo znajomych ludzi, różnych sytuacji, zdarzeń i wiele innych rzeczy. Zastanawiacie się pewnie, tak jak my swego czasu, na jakiej podstawie w ogóle śnimy i czy to, co pojawia się w naszych marzeniach sennych ma jakieś znaczenie dla nas? Jeśli tak, to dzisiaj odpowiemy na wszystkie wasze pytania. Dowiedzcie się jak to się dzieje, że śnimy i czy to, co się w snach pojawia ma dla nas jakieś większe znaczenie.

Jak powstaje sen?

To nie jest bardzo skomplikowana sprawa. To, co pojawia się we śnie jest wypadkową z dwóch rzeczy – z tego, czego doświadczamy w ciągu dnia, a także z tego, co się dzieje w naszym otoczeniu podczas snu. W ciągu dnia poznajemy mnóstwo ludzi, z niektórymi mamy większy kontakt, przeżywamy różne rzeczy, doświadczamy nowych, kłócimy się z kimś, złościmy… To wszystko wpływa na to, co pojawi się w naszym śnie. Jeśli przez pół dnia myślimy o tym, że zjedlibyśmy truskawki – prawdopodobnie się nam one przyśnią. Ale nie zawsze tak jest. Czasami to, co pojawia się we śnie jest projekcją tego, o czym marzymy skrycie. Czego pragniemy, czego potrzebujemy, czego się boimy. Te symbole, które pojawiają się w naszym śnie zawsze mają pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości i niejednokrotnie mogą dla nas przewidywać przyszłość, ale o tym za chwile.

Druga wypadkowa to to, czego doświadczamy podczas snu. Ma to związek z tym, co się dzieje wokół nas, w pomieszczeniu w którym śpimy. Dużo zależy również od naszej pozycji snu. Jeśli ułożyliśmy się niewygodnie – większe jest wtedy prawdopodobieństwo, że przyśni nam się jakiś koszmar; a jeśli leżymy tak niewygodnie, że cierpi na tym np. nasza noga, prawdopodobnie przyśni nam się jej amputacja. Reagujemy również na wszystkie inne bodźce – na dźwięk, na pewne błyski i one również mogą doprowadzić do tego, że coś konkretnego w związku z tym nam się przyśni.

Czy to co nam się śni ma jakieś znaczenie dla nas?

Owszem, ma. To nie jest tylko projekcja, ale to, co ukazuje nam się w marzeniach sennych, może mieć dla nas pewnego rodzaju wskazówkę odnośnie przyszłości. Wiele osób, które zawodowo zajmuje się snami i ich znaczeniem, zachęca, aby dokładnie spisywać to, co pojawiło się w naszym śnie, a następnie poddawać to analizie. My również do tego zachęcamy. Ile razy było tak, że chcieliście komuś opowiedzieć swój sen i nie pamiętaliście go kilka godzin po wstaniu? Dlatego zawsze je zapisujcie od razu po przebudzeniu! A żeby sprawdzić znaczenie tego, co pojawiło się w waszym śnie – zajrzyjcie na https://pinbook.pl/ezoteryka/sennik, by dowiedzieć się jaka to dla was wskazówka, a także czym dokładnie są wasze marzenia senne.

Więcej wiadomości i plotek znajdziesz zawsze na spokeo.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *