Czy tabletki na wypadanie włosów są skuteczne?

Wypadanie włosów zarówno dla kobiet i mężczyzn stanowi wielki problem. Leczenie tej przykrej dolegliwości przysparza sporo problemów. Co zrobić by maksymalnie przyspieszyć porost włosów i zapomnieć o łysych prześwitach na głowie?

Dlaczego włosy wypadają?

Każdy z nas traci włosy i jest to proces fizjologiczny. Aby zrozumieć dlaczego włosy wypadają należy poznać naturalny cykl życia włosa, który trwa od 5 do nawet 7 lat! Każdy włos na naszym ciele przechodzi swój własny cykl życiowy.

Pierwsze kilka lat znajduje się on w fazie wzrostu, następnie przechodzi w krótką frazę, w której wzrost zostaje zahamowany – trwa około 2 tygodnie. Ostatnią fazą życia włosa jest telogen, czyli faza spoczynku. Trwa ona około 3 miesięcy i jest to czas, w którym włos wypada a na jego miejscu pojawia się nowy.

Kiedy mówimy o nadmiernym wypadaniu włosów(łysieniu)?

O łysieniu możemy mówić w chwili gdy w tym samym momencie wiele włosów wejdzie w ostatnią fazę cyklu, czyli tzw. telogen. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zdrowy człowiek traci codziennie około 100 włosów i nie ma w tym nic dziwnego. To fizjologiczny proces, który dotyka każdego z nas.

Jeśli więc myślisz, że uda się doprowadzić do stanu, w którym włosy przestaną całkiem wypadać to jesteś w błędzie. Nawet najlepsze tabletki na wypadanie włosów nie są w stanie zapewnić takich efektów bo jest to najnormalniej w świecie niemożliwe!

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

To, w jaki sposób żyjemy czy jak się odżywiamy ma niebagatelny wpływ na kondycję naszych włosów. Czasem niewielkie problemy emocjonalne takie jak nadmierny stres mogą spowodować, że zaobserwujemy nadmierne łysienie. Jest to jednak proces chwilowy, który ustępuje samoistnie.

Do najpopularniejszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów zaliczamy:

  • niewłaściwą pielęgnację,
  • nadmierny stres
  • uszkodzenia mechaniczne włosów
  • choroby skóry głowy takie jak np. łupież
  • niewłaściwe odżywianie
  • problemy hormonalne

Jak widzisz część z tych przyczyn można w dość prosty sposób wyeliminować. Nie są w takim przypadku potrzebne żadne tabletki na wypadanie włosów ani tym bardziej leki na receptę. Niestety część przyczyn takich jak problemy hormonalne będzie nam bardzo trudno wyeliminować – w przypadku łysienia androgenowego, gdzie problemy genetyczne przyspieszają łysienie sprawa jest całkiem skomplikowana i trudna do poprawienia.

Istnieje jednak szereg sposobów, dzięki którym będziemy w stanie uporać się z problemem w dość krótkim czasie.

Tabletki na wypadanie włosów – czyli jak poradzić sobie z łysieniem

Niestety pierwszym wyborem w przypadku wystąpienia problemów z łysieniem nie jest wizyta u specjalisty a jakieś markowe tabletki na wypadanie włosów, które mają szybko i skutecznie wyleczyć nasz problem. Często okazuje się jednak, że takie suplementy nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań i okazują się niewystarczające. To prowadzi z kolei do badań, które mają pokazać prawdziwą przyczynę łysienia.

Oczywiście nie można powiedzieć, że wszystkie preparaty na porost włosów są nieskuteczne. W pewnych okolicznościach gdy mamy jakieś braki witaminowe w organizmie takie rozwiązanie również przyniesie szybkie i trwałe efekty, szczególnie gdy kupimy markowy preparat taki jak np. tabletki Profolan. Są jednak sytuacje, w których stosowanie suplementów na niewiele się zda. W takim przypadku należy udać się do lekarza, który zbierze wywiad i przeprowadzi odpowiednie badania, które pomogą ustalić przyczynę wypadania włosów. To z kolei doprowadzi nas do rozwiązanie naszych problemów z łysieniem.

Szampony, tabletki czy może preparaty na bazie minoskydylu?

Każdy z tych środków jest skuteczny w ściśle określonych przypadkach. Jeśli cierpisz na łysienie androgenowe to na niewiele zdadzą się klasyczne szampony ziołowe. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sięgnąć po środki do wcierania na bazie minosydylu(organiczny związek chemiczny, który działa stymulująco na mieszki włosowe). Tabletki Profolan, które bazują na naturalnym składzie doskonale sprawdzą się w sytuacji gdy w organizmie mamy jakieś większe niedobory, które skutkują nadmiernym wypadaniem włosów.

Jak widzisz każdy z opisanych środków ma swoje zastosowanie. Aby skutecznie leczyć łysienie należy w pierwszej kolejności poznać jego przyczynę. Dopiero ta wiedza pozwoli nam zdecydować, który z preparatów należy kupić by uzyskać zadowalające efekty. Pamiętaj, że nie warto leczyć się “na ślepo” i kupować kolejne preparaty na porost włosów nie wiedząc dlaczego dlaczego nasze włosy wypadają.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *