Co lepsze wyciskarka do owoców czy sokowirówka?

Każdy z nas lubi napić się naprawdę dobrej jakości soku. Nie tylko jest on smaczny, ale również naprawdę wyjątkowo bardzo zdrowy i świetnie wpływa na nasz nastrój każdego dni. Picie takiej jednej szklanki ze świeżo wyciskanych owoców albo jeszcze lepiej – owoców i warzyw, zdecydowanie poprawi ogólnie nasze zdrowie, pomoże nam w zachowaniu dobrego samopoczucia i dostarczy nam każdego rodzaju minerałów oraz makro i mikroelementów, jakiego tylko potrzebujemy. Pytanie tylko pojawia się teraz – czy lepiej zainwestować w sokowirówkę czy w wyciskarki do soków? Poniżej przedstawione zostanie porównanie cech soków z obydwu tych urządzeń

Składniki soku

Na początek warto porównać te dwa soki z różnych urządzeń – sokowirówki oraz wyciskarki do soków pod kątem tego, jakie w ogóle składniki mogą znajdować się w nich. Otóż w przypadku sokowirówki sprawa w zasadzie jest całkiem prosta. Zasadniczo bowiem doskonale radzi sobie ona z otrzymywaniem soku ze wszystkich bardziej popularnych w tej kwestii gatunków owoców, takich jak pomarańcze czy jabłka oraz z bardziej soczystymi warzywami. Niestety jednak to urządzenie nie radzi sobie raczej już z warzywami liściowymi jak szpinak czy też z ziołami. Jeśli chcemy, aby one również stanowiły element naszego soku, to warto jednak zastanowić się nad wyborem wyciskarki do soków.

Rodzaj i wygląd soku

Następną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest oczywiście rodzaj soku. W wyniku działania sokowirówki otrzymujemy klarowny, jasny, nieco wodnisty płyn bez drobinek owoców ani miąższu. Pojawi się także na jego powierzchni delikatna piana. Inaczej rzecz się ma w przypadku soków z wyciskarek. Tutaj z kolei otrzymamy bardziej gęsty sok z miąższem i drobinkami – troszkę bardziej nawiązujący do smoothie czasem. Ponadto warto jeszcze dodać, że soki z wyciskarek można przechowywać znacznie dłużej – te z sokowirówki nadają się w zasadzie od razu do wypicia. Trzeba jednak zaznaczyć, że o ile sokowirówka po użyciu może być tylko delikatnie przepłukana i przetarta, tak wyciskarkę trzeba jednak dokładniej wyczyścić.

Objętość soku

Sokowirówki działają nieporównywalnie szybciej, jednak też więcej tracimy, ponieważ właśnie miąższ warzyw tudzież owoców nie jest do końca wyciskany. Z drugiej jednak strony, jeśli tylko chcemy się napić bardzo szybko rano soku, to sokowirówki są naprawdę proste w obsłudze i do tego zadania sprawdzą się naprawdę znakomicie. Wyciskarka do warzyw i owoców działa jednak nieco inaczej. Przede wszystkim zaś wolniej, ponieważ miąższ jest bardzo dokładnie wyciskany tak, aby nie utracić żadnych wartości odżywczych soku. Zasadniczo otrzymanie około jednego litra soku przy pomocy wyciskarki trwa około 3-5 minut, w zależności oczywiście od rodzaju użytych warzyw i owoców a także od modelu urządzenia. Co oczywiste – soczyste warzywa i owoce puszczą szybciej sok. Warto jeszcze dodać, że w wyniku działania wyciskarki do soków otrzymujemy większą objętość soku.

Wyciskarka do warzyw i owoców – to jest to!

Zasadniczo widać zatem, że ogólne porównanie wypada raczej na korzyść urządzenia, jakim jest wyciskarka do warzyw i owoców. Daje ona zdecydowanie zdrowszy i bogatszy w wartości odżywcze napój, a przecież właśnie to jest naszym celem i zamiarem inwestowania w ręcznie i domowo robione soki. Co więcej zastosowanie wyciskarki zapewnia nam również znacznie bogatszy smak i to nie tylko poprzez możliwość dodania różnego rodzaju warzyw czy owoców. Wolne obroty, które wykonuje wyciskarka, pozwalają nie zatracić smaku, tak jak powolne pieczenie umożliwia wydobycie aromatu i esencji potrawy.

Wyciskarka Hurom – lider wśród wyciskarek

Pytanie jednak jeszcze na koniec pozostaje – jaką firmę i model wyciskarki wybrać? Kiedy bowiem wejdziemy do sklepu ze sprzętem kuchennym odkryjemy, że jest prawie że nieskończenie wiele przeróżnych modeli wyciskarek oraz sokowirówek. W które z nich tak naprawdę warto zainwestować? Otóż należy tu zaznaczyć, że szczególną popularnością cieszą się obecnie wyciskarka Hurom Czym się one takim szczególnym charakteryzują? Przede wszystkim ich popularność jest wynikiem bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości produktów tej marki. Kiedy już raz je kupimy, będziemy mogli stosować je nawet codziennie a niska awaryjność sprawia, że będziemy się nimi cieszyli przez długie lata. Wyciskarka Hurom ma także wiele swoich różnych modeli, z których każdy charakteryzuje się elegancją i będzie dobrze prezentował się w kuchni. Podsumowując – każdy w Humorum znajdzie sprzęt idealny w stosunku do swoich oczekiwań.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *