Chcesz nauczyć się tańczyć? Sprawdź, jak zacząć!

Grek Zorba wypowiedział w słynnym filmie z 1964 roku znane słowa: „Jeżeli chcesz ulżyć swojemu sercu, zatańcz!”. Taniec sprawia, że lżej nam na sercu i duszy, a do tego dzięki niemu jesteśmy w stanie zadbać o piękną sylwetkę i przyjemnie spędzić czas – samemu, z ukochaną osobą bądź po prostu przyjacielem. Chcąc nauczyć się tańczyć warto zapisać się na odpowiedni kurs – na co warto zwrócić uwagę?

Podstawa – wybranie odpowiedniej szkoły nauki tańca

Tańca raczej trudno nauczyć się samodzielnie w domowym zaciszu. Zdecydowanie efektywniej jest robić to pod czujnym okiem instruktora. Taka nauka tańca jest nie tylko dla osób całkowicie początkujących, które zdobywają pierwsze szlify na parkiecie, ale również dla tych bardziej zaawansowanych, chcących doskonalić umiejętności. Aby zajęcia były dla nas korzystne, należy wybrać odpowiednią szkołę tańca. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

  • Doświadczeniem i umiejętnościami instruktorów;
  • opiniami dotychczasowych klientów;
  • lokalizacją i cenami;
  • nauczanymi technikami tańca;
  • standardem i wyposażeniem sali tanecznej.

Jaki taniec na początek?

Drugą kwestią, którą należy rozważyć, jest technika tańca – tych jest bardzo wiele i powinna ona być dopasowana do naszego temperamentu. Warto przeanalizować różne style i sprawdzić, który z nich najlepiej „czujemy”. Do naszej dyspozycji są między innymi:

  • techniki streetowe, jak hip hop, dancehall czy reggaeton, które polecane są przede wszystkim osobom młodym;
  • techniki sceniczne, jak taniec współczesny, jazz czy modern jazz, dedykowane osobom, poszukującym tańców spokojniejszych;
  • techniki latynoskie i orientalne, w tym salsa czy latin solo, które dają ogrom pozytywnej energii;
  • techniki dla par i taniec towarzyski, jak tango, walc foxtrot czy rumba.

Wybór jest naprawdę ogromny i każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie, co pozwoli cieszyć się wspaniałymi doznaniami.

Jak przygotować się zajęć?

Jeżeli chcemy, aby nauka tańca przebiegała komfortowo i efektywnie, warto zadbać o kilka szczegółów, które przygotują nas do szaleństwa na parkiecie. Kluczowy jest przede wszystkim odpowiedni strój – musi być lekki, wygodny i niekrępujący ruchów. Istotne będzie także odpowiednie obuwie, w którym powinno być nam wygodnie i które nie będzie rysować powierzchni parkietu. Można postawić na specjalne buty do tańca, jednak jest to niemały koszt, zatem jest to sprawa do indywidualnego przemyślenia. Warto też przed pierwszą lekcją zapoznać się z wymaganiami wybranej szkoły tańca.

Poza tym kurs tańca nie wymaga specjalistycznych przygotowań – wszystkiego dowiadujemy się od instruktora. Warto więc znaleźć odpowiednią szkołę, przeanalizować jej ofertę i wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pozwoli to na przyjemne spędzenie czasu, relaks, a nawet zadbanie o sylwetkę i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *