Blizny – wspomagaj gojenie ran z Bio Oil

Blizny pozostają na naszym ciele z różnych powodów. Czasem utrzymują się jedynie przez kilka dni, w innych przypadkach pozostają z nami na lata. By skutecznie zlikwidować uszkodzenie skóry, niezbędne jest szybkie działanie. W jaki sposób pielęgnować zranione miejsca?

Rodzaje blizn

To, czy konkretna rana pozostawi na naszym ciele nieprzyjemny ślad, zależy od kilku czynników. Tym najważniejszym będzie oczywiście rodzaj uszkodzenia skóry, z jakim mamy do czynienia. Te można podzielić na kilka rodzajów, które będą zależeć od sposobu zranienia oraz głębokości samej rany. Do dwóch podstawowych typów należą:

  • rany powierzchniowe – uszkadzające jedynie zewnętrzne warstwy skóry,
  • rany głębokie – przenikające do głębszych warstw skóry oraz tkanki podskórnej,
  • rany drążące – przenikające do mięśni, organów itp.

Od poziomu zaawansowania rany będzie zależeć także przebieg jej leczenia. W przypadku niewielkich zranień miejsce może zagoić się samoczynnie w ciągu 2-7 dni. Przy ranach przewlekłych proces rekonwalescencji może zająć nawet kilka tygodni lub miesięcy.

Dlaczego pielęgnacja rany jest ważna?

I choć nasza skóra ma zdolność do regeneracji, to nie zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się śladu np. po wypadku lub porodzie. Także sam proces gojenia nie zawsze przebiega bezproblemowo – w przypadku poważnych uszkodzeń skóry może dochodzić do powikłań utrudniających gojenie się blizny. Odpowiednia pielęgnacja chroni skórę, zapewnia jej nawilżenie, a także dostarcza składników niezbędnych do regeneracji.

Jak wspomagać gojenie? Sięgnij po Bio Oil

Bio Oil to seria specjalistycznych preparatów przygotowanych z myślą o pielęgnacji zranionej i uszkodzonej skóry. Doskonale sprawdzi się w przypadku gojenia i poprawy wyglądu blizn, zarówno tych nowych, jak i już istniejących.

Z produktu mogą korzystać również młode mamy oraz kobiety spodziewające się dziecka. Bio Oil to specjalistyczny olejek pielęgnacyjny stworzony do skóry suchej, z myślą o bliznach po porodzie. Dzięki niemu możemy skutecznie pozbyć się śladów po cesarskim cięciu oraz rozstępów. Wystarczy stosować go regularnie – dwa razy dziennie przez co najmniej trzy miesiące.

Główną zaletą Bio Oil jest jego unikatowa formuła. Preparat jest bogaty w składniki odżywcze nawilżające skórę i wspomagające jej regeneracje:

  • olejek rumiankowy pomaga łagodzić podrażnienia,
  • olejek nagietkowy przyspiesza procesy regeneracyjne i zmniejsza ryzyko powstawania blizn,
  • olejek lawendowy działa wzmacniająco na naczynia krwionośne, wspomaga regenerację blizn i rozstępów,
  • witamina A stymuluje odnowę komórek skóry,
  • witamina E wspomaga zdrowy wygląd skóry, chroni ją przed uszkodzeniami i wczesnym starzeniem.

Artykuł sponsorowany

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *