Blendery dla zabieganych. Jaki blender wybrać, by szybko przygotowywać pożywne posiłki?

Blendery dla zabieganych. Jaki blender wybrać, by szybko przygotowywać pożywne posiłki?

Żyjesz w biegu, a mimo to nie chcesz rezygnować ze zdrowych dań i napojów? W dzisiejszych czasach to nic trudnego. Wystarczy dobrze rozplanować posiłki i zaopatrzyć się w kuchennych pomocników, którzy ułatwią ekspresowe gotowanie. Dzisiaj przyjrzymy się blenderom, które pomagają przyrządzać pełnowartościowe koktajle przez cały rok. Jakie blendery warto rozważyć, jeśli szukamy sprzętu, który pomoże usprawnić pracę w kuchni?

W czym pomoże blender?

Blendery to jedne z ulubionych sprzętów kuchennych sportowców – zarówno tych zawodowych, jak i amatorów. Łatwo i szybko przyrządzają w nich shake’i białkowe czy zdrowe, owocowo-warzywne koktajle. Ale napoje to nie wszystko, co możemy przyrządzić w blenderze. Bez przeszkód możemy też chociażby zblendować w nim zupę, by otrzymać przyjemną, kremową konsystencję.

Na rynku znajdziemy też blendery ręczne, które posłużą nam do wykonywania trudniejszych zadań. Pokruszą lód (część modeli to go i kielichowych również to potrafi), połączą składniki na pastę kanapkową, a nawet pomogą w przygotowaniu ciasta – to dzięki dodatkowym nakładkom, na przykład ubijającym pianę. Zastosowanie blendera jest więc naprawdę szerokie, a jedyne, co nas ogranicza, to zawartość lodówki i wyobraźnia.

Blender to go kielichowy czy ręczny?

Jaki rodzaj blendera najlepiej sprawdzi się w przypadku zabieganych osób dbających o sylwetkę? To zależy od naszych preferencji.

Od kilku lat popularność zdobywają blendery to go, czyli niewielkie urządzenia wyposażone w bazę miksującą oraz kielich, będący jednocześnie bidonem. Po przygotowaniu koktajlu górną część wystarczy odczepić i zakręcić zakrętkę. Napój jest gotowy – możemy zabrać go ze sobą do pracy czy na spacer.

Z kolei blendery stojące, czyli kielichowe, sprawdzą się wtedy, gdy zdrowymi napojami wolimy raczyć się w domu lub posiadamy bidon, do którego będziemy przelewać gotowe smoothie. Blendery kielichowe dysponują większą mocą od modeli to go, dlatego będą pomocne również wtedy, gdy do napoju zechcemy dodać kostki lodu czy orzechy.

Jak już wspominaliśmy, modele ręczne to nieco inna kategoria blenderów. Nie są przeznaczone do blendowania składników na koktajl. Te sprzęty z kategorii małe agd będą nieodzowną pomocą dla tych, którzy lubią przygotowywać zdrowe pasty kanapkowe, sosy i dipy.

Co wziąć pod uwagę, wybierając blender?

Niezależnie od tego, jaki na jaki rodzaj blendera się zdecydujesz, zwróć uwagę na te parametry:

  • moc – najważniejszy parametr. Im wyższa moc, tym sprawniej blender pojawi sobie z rozdrabnianiem składników,
  • obroty – liczba obrotów na minutę wykonywanych przez noże świadczy o tym, jak szybko blender połączy dane składniki,
  • pojemność kielicha – gdy zamierzasz przygotowywać smoothie dla jednej osoby, z reguły wystarczy niewielka pojemność, np. 500 ml. W przypadku dużych rodzin sprawdzają się większe blendery kielichowe o pojemności do kilku litrów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *