Bezpieczna wizyta na basenie – o czym pamiętać

Ruch przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia, a zwłaszcza ruch na basenie. Pływanie poprawia naszą kondycję, usprawnia funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia, zwiększa pojemność płuc, a ponadto pozytywnie wpływa na odporność i skórę. To także doskonała okazja do zrzucenia zbędnych kilogramów i wymodelowania sylwetki. Korzyści dla psychiki też jest wiele. Ruch zapewnia potężną dawkę endorfin, a to z kolei wpływa na poprawę naszego nastroju. Domowa kwarantanna uniemożliwiła nam korzystanie z ośrodków rekreacji, siłowni i basenów, ale nareszcie się to zmieniło. Pływalnie są już otwarte, więc możemy aktywnie spędzić wolny czas, poprawiając stan naszego zdrowia i wygląd. Sprawdź o czym należy pamiętać, by wizyta na basenie w czasie pandemii była bezpieczna.

1. Jakie zasady obowiązują?

W związku z pandemią przygotowano specjalne wytyczne dotyczące korzystania z pływalni. Mają one zapewnić bezpieczeństwo klientom. Oto najważniejsze z nich:

1. W kolejce do kasy należy zachować przynajmniej dwumetrowy odstęp.

2. Kluczyki do szafek i bransoletki mają być dezynfekowane po każdym użytkowniku.

3. W budynku pływalni muszą znajdować się dozowniki z płynem do dezynfekcji.

4. Jeżeli drzwi nie są automatyczne, powinny być stale otwarte.

5. Z poczekalni muszą zniknąć ławki i krzesła.

6. Maksymalna liczba osób korzystających z pływalni powinna być ograniczona co najmniej o połowę.

Do tych rekomendacji muszą stosować się właściciele obiektu, ale użytkownicy także powinni przestrzegać określonych zasad i pamiętać, że:

1. Osłonę z ust i nosa można zdjąć dopiero w przebieralni.

2.Przed wejściem do wody trzeba dokładnie umyć się pod natryskiem.

3.Należy zachowywać bezpieczną odległość od innych osób kąpiących się w zbiorniku.

4. Z jednego toru mogą korzystać w tym samym czasie jedynie 4 osoby.

W tym przypadku zasady nie są po to żeby je łamać. Tylko rozsądek i bezwzględne stosowanie zaleceń zapewni bezpieczeństwo nam i innym.

zabawa na basenie

2. Wizyta na basenie w czasie pandemii ma swoje plusy!

Każdy wie, że pływanie w zatłoczonym basenie nie jest komfortowe. Hałas, ścisk i konieczność ciągłego wymijania innych osób na torze mogą skutecznie utrudnić nasz trening i rozrywkę. Obostrzenia obowiązujące na pływalniach w związku z koronawirusem sprawiły, że tłok na basenie przestał już stanowić problem. Obiekt może być zapełniony maksymalnie do połowy, obowiązują limity osób kąpiących się w jacuzzi i w innych niewielkich zbiornikach, a także ograniczenia związane z liczbą pływaków przebywających na jednym torze. W wodzie jest obecnie wiele miejsca, więc jeżeli dostosujemy się do obowiązujących reguł, wizyta na basenie może być nie tylko bezpieczna, lecz także komfortowa i relaksująca.

3. Z jakiej oferty możemy skorzystać?

Luz na pływalni stwarza idealne warunki do rozpoczęcia nauki pływania. Podczas nabywania tej umiejętności musimy być skoncentrowani i skupieni na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Wolna przestrzeń i mniejszy hałas to w tym przypadku optymalne warunki, by rozpocząć kurs pływania dla dorosłych. Takie zajęcia to także doskonały sposób na regenerację kręgosłupa po wielu godzinach pracy zdalnej za biurkiem. Co więcej, możesz także zapewnić odrobinę rozrywki swoim dzieciom. Nauka pływania dla dzieci w Warszawie to idealny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Takie zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych grupach, dzięki czemu zachowywanie odstępów i wszelkich środków ochrony nie będzie nastręczać dodatkowych trudności.

Wizyta na basenie w trakcie pandemii to doskonały sposób na powrót do formy po wielu miesiącach domowej izolacji i gwarancja poprawy nastroju. Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym to priorytet, dlatego na pływalni należy bezwzględnie stosować się do wszystkich zasad. Wizyta na basenie w tak newralgicznym momencie może mieć swoje zalety, chociażby w postaci większej ilości miejsca. Dzięki temu będziesz mógł w pełni skoncentrować się na nauce pływania.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *