Aktywnie pozbądź się cellulitu – sport receptą na uporczywy cellulit!

Cellulit bez wątpienia jest jednym z najczęstszych estetycznych problemów kobiet. Grudki zwane potocznie pomarańczową skórą napawają kompleksami nawet kobiety o szczupłej sylwetce. Aktywność fizyczna jest Twoim przyjacielem, który pomoże uporać się z nawet najbardziej uporczywym cellulitem.

Geneza cellulitu

Przed podjęciem walki z cellulitem warto przejść przez część teoretyczną, aby poznać swoje przeciwnika. Cellulit to nic innego jak grudki powstające pod wpływem nacisku tkanki tłuszczowej na tkankę łączną. Jedna z przyczyn powstawania cellulitu jest słabe krążenie krwi spowodowane siedzącym trybem życia.

Specjaliści uważają, że cellulit może powstawać w skutek gromadzenia się toksyn w organizmie. Kompleksowa walka z pomarańczową skórką obejmuje więc również zrównoważone odżywianie – które jakby nie patrzeć idzie ze sportem w parze. Poza względami estetycznymi trzeba pamiętać, że aktywność fizyczna to nie tylko świetny wygląd, ale również końskie zdrowie.

Aktywnie rozpraw się z cellulitem!

Każdy sport jest dobry, ważne abyś regularnie go uprawiała. Jeśli brakuje Ci motywacji czy samozaparcia zaproś swoją przyjaciółkę i wspólnie rozpocznijcie sportową przygodę. Podtrzymanie motywacji wymaga skupieniu się na celu i trzymaniu się go nawet w chwilach zniechęcenia. Każdy miewa gorsze dni, kiedy w chwili słabości wykrzeszesz z siebie odrobinę energii z pewnością będziesz w pełni zadowolona z odbytego treningu.

Trening HIIT

Intensywny trening interwałowy stosuje się w postaci krótkotrwałej aktywności fizycznej trwającej około 20 minut. Tylko tyle i aż tyle czasu potrzebujesz, aby aktywować wszystkie swoje mięśnie. Podczas jednego treningu wykonuje się trening cardio poprawiający kondycję oraz zmuszający organizm do czerpania energii z tkanki tłuszczowej oraz trening wzmacniający praktycznie wszelkie partie mięśniowe. Taka forma treningu idealnie wpisze się w plan dnia nawet najbardziej zajętej kobiety.

Sporty wodne

Popularny ostatnio fitness wodny jest również świetną formą aktywności pomagającą uporać się pomarańczową skórką. Wzmacnia mięsień sercowo-naczyniowy oraz usprawnia mobilność. Co więcej może być świetną zabawą, pozwalającą rozerwać się po ciężkim dniu. Sporty wodne są skuteczną metodą na cellulit oraz ze względu na odciążenie stawów świetną aktywnością dla kobiet przy tuszy.

Jazda na rowerze i bieganie

Zarówno bieganie jak i jazda na rowerze intensywnie angażują mięśnie nóg oraz pośladków – czyli obszarów, które cellulit lubi najbardziej. Regularne przejażdżki wzmocnią i wymodelują Twoje mięśnie nadając im jędrności i zdrowego wyglądu. Co więcej sporty te intensywnie atakują tkankę tłuszczową oraz wzmacniają kondycję.

Sport to nie wszystko

Efektywność treningów w dużej mierze zależy do sposobu odżywiania. Przyjęło się mawiać, że sylwetkę buduje się w kuchni i jest w tym sporo prawdy. Zdrowa dieta wraz z aktywnością fizyczną pozwoli Ci szybciej i efektywniej rozprawić się z cellulitem. Najbardziej zdeterminowane kobiety mogą podjąć się jeszcze kilku dodatkowych kroków.

Preparaty na cellulit

Na rynku dostępna jest cała gama preparatów wspomagających walkę z pomarańczową skórką. Środki w formie tabletek wspomagają organizm od wewnątrz, natomiast preparaty pod postacią kremów i balsamów od zewnątrz. Sprawdź ranking tabletek i kremów antycellulitowych na Vitalmedica.pl – znajdziesz w nim skuteczne produktu pomocne przy kompleksowej kuracji antycellulitowej. Suplementy i kosmetyki są pomocne przy walce z cellulitem, jednak to regularna aktywność fizyczna i dieta stanowią fundament w walce o piękny wygląd skóry.

Masaż

W pozbyciu się cellulitu niezwykle pomocny jest regularny masaż skupiony na obszarach dotkniętych pomarańczową skórką. Wpływa na odżywienie skóry, usprawnia działanie układu limfatycznego oraz poprawia krążenie. Decydując się na pomoc specjalisty trzeba liczyć się z kosztami bowiem jednorazowa sesja może nie przynieść widocznych rezultatów. Masaż w warunkach domowych może przeprowadzić przy użyciu wałka do masażu – świetnie spisuje się w samodzielnym masażu mięśni nóg i pośladków.

Zabiegi antycellulitowe

Zabiegi z wykorzystaniem specjalnych urządzenim pozwalają na skuteczne rozbicie cellulitu. Podobnie jak w przypadku masażu nie należy się spodziewać natychmiastowych efektów. Skuteczność zabiegów uzależniona jest od wybranej techniki oraz oczywiście diety i aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Odpowiednie odżywianie oraz regularnie uprawianie sportu jest punktem wyjścia przy walce z cellulitem. Aspekt estetyczny nie jest jedyną korzyścią! Zdrowy tryb życia warunkuje utrzymanie dobrej kondycji psychofizycznej. Zaniedbanie tych dwóch elementów codzienności przyczynia się do nasilenia występowania chorób cywilizacyjnych – nadwagi, chorób układu krążenia czy cukrzycy. Cellulit jest jednym z sygnałów od naszego organizmu mówiący, że czas coś zmienić. Na pocieszenie warto dodać, że cellulit nie przyczynia się do pogorszenia zdrowia – jest jedynie objawem niewłaściwego stylu życia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *