5 sposobów na utratę wagi dla zapracowanych mam

Po ciąży wiele kobiet boryka się z problemem nadprogramowych kilogramów. Powrót do figury sprzed porodu dla wielu młodych mam jest niezwykle trudne, ponieważ opieka nad dzieckiem jest dla nich priorytetem. Jednak mamy dla Ciebie rozwiązanie. Wprowadzając te proste zasady do swojego życia z łatwością możesz wrócić do formy.

Jesteś świeżo upieczoną mamą? A może Twoja pociecha już dawno wyrosła z pieluch, a Ty nadal nie znalazłaś w sobie motywacji do zrzucenia kilku kilogramów po ciąży? W tym tekście postaramy się pomóc właśnie Tobie – bo przecież nikt tak nie zasługuję na wsparcie jak młoda mama.

Bądź przygotowana

Łatwiej będzie Ci trzymać się diety jeśli zaplanujesz posiłki na kilka dni do przodu. Zastanów się nad zarezerwowaniem niedzielnego wieczoru na przygotowanie posiłków i zdecyduj, co chcesz jeść na śniadanie, obiad i przekąski każdego dnia.

Brak planu często kończy się gotowanie czegoś niezdrowego na szybko lub zjedzeniem fast foodów. Dzięki temu oszczędzasz czas w tygodniu i lepiej się odżywiasz.

Śniadanie to podstawa

Obudzenie dzieci, ubranie, karmienie i wyjście na czas jest prawdopodobnie głównym celem rano. Z tego powodu, często sama pomijasz śniadanie, a to duży błąd. Pozyskanie odpowiednich składników odżywczych z samego rana może pomóc w ograniczeniu głodu i tym samym sięganie po przekąski w późniejszym okresie dnia.

Na przykład wysokobiałkowe śniadanie może pomóc w kontrolowaniu apetytu w ciągu dnia. Choć znalezienie czasu na zjedzenie śniadania z dużą ilością białka każdego ranka może wydawać się zniechęcające, możesz spróbować wprowadzić do swojego menu kilka szybkich i łatwych śniadań. Takie rzeczy jak jajka, owsianka czy jogurt nie wymagają dużo czasu na przygotowanie i są lepsze niż niejedzenie śniadania w ogóle.

Trening? Dasz radę

Każda mama chciałaby spędzić godzinę na siłowni (nie licząc czasu potrzebnego na dojazd, prysznic i powrót), ale jest to luksus, na który najbardziej zajęte mamy nie mogą sobie pozwolić. Na szczęście dzięki materiałom w Internecie można wygodnie trenować w domu w dowolnym czasie.

Rozważ znalezienie odpowiednich dla siebie filmików, które poprowadzą Cię przez krótkie, 15-minutowe treningi rano lub wieczorem. Możesz ćwiczyć przed prysznicem w ciągu dnia lub zanim dzieci się obudzą.

Kalorię pod kontrolą

Nie potrzebujesz zaawansowanej wiedzy dietetycznej, aby wiedzieć ile kalorii zawiera Twój posiłek. Wystarczy mieć aplikację, która dokładnie poda informacje o wartościach odżywczych. Nawet jeśli jesteś na zakupach w sklepie, możesz często skanować kody kreskowe, aby uzyskać dokładne informacje o wartościach odżywczych niektórych produktów. A jest to o tyle ważne, ponieważ deficyt kaloryczny jest kluczem do sukcesu w przypadku odchudzania się.

Jeśli masz spore problemy z ciągłym apetytem to warto sięgnąć po suplement Sliminator, który wspiera w naturalny sposób odchudzanie.

Znajdź partnera

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w odchudzaniu jest to, że zazwyczaj zostajesz z tym sama. To może sprawić, że utrzymanie motywacji będzie bardzo trudne. Jednak jeśli uda się znaleźć kogoś kto razem z Tobą będzie trzymać się diety lub ćwiczeń, to wzajemne motywowanie przyniesie Wam wiele korzyści. Posiadanie kogoś w swoim narożniku, kto pomoże Ci osiągnąć Twoje cele, może mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania się na torze i nie tracenia z oczu linii mety.

Żaden plan nie jest idealny, a Ty możesz mieć spadek motywacji raz na jakiś czas. Ale stosując tych pięć narzędzi, możesz skutecznie zrzucić wagę i wyglądać świetnie już tego lata. Udowodnij sobie, że bycie mamą nie musi wiązać się z nadwagą.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *