5 powodów, dla których warto zacząć korzystać ze smartband

Czy wchodząc do sklepu sportowego zastanawiasz się, co warto kupić, a co okaże się jedynie zbędnym gadżetem, który szybko odłożysz na półkę? Osobom, aktywnym fizycznie i tym, którzy chcą mieć pod kontrolą funkcjonowanie własnego organizmu zdecydowanie polecamy zakup smartbanda.

Opaski sportowe to zdecydowanie najnowszy must have dla osób, które chcą świadomie poprawić swoje osiągnięcia treningowe.

Co to jest smartband?

Smartband to niewielka opaska sportowa monitorująca czynności organizmu w trakcie dnia. Przeznaczona dla osób prowadzących aktywny tryb życia jako wsparcie w optymalizacji treningu i poprawie jego efektywności. Większość będzie przypominała mały zegarek sportowy. W zależności od modelu czy producenta może różnić się wielkością, funkcjami i designem. Najtańszy smartband można kupić już od 50 złotych, te bardziej zaawansowane i droższe to wydatek nawet do 1000 złotych. Każdy większy sklep sportowy lub sklep z elektroniką posiada w swoim asortymencie duży wybór, tak modnych ostatnio, smartbandów.

Pamiętaj, by wybrać taki model, który w jak największym stopniu będzie odpowiadał na Twoje potrzeby. Bardzo trudno jednoznacznie wskazać na niezbędne funkcje, jakie powinien posiadać dobry smartband. Każda odpowiednio dobrana, czyli spersonalizowana opaska sportowa, oprócz podstawowych funkcji, powinna posiadać dodatkowe parametry, na których najbardziej Ci zależy. Dla jednych będzie to pomiar czasu trwania ćwiczenia, a dla innych możliwość sprawdzenia przebiegu trasy.

Smartband – zacznij korzystać już dziś!

Nie szukaj wymówek, znajdź powód, dla którego warto korzystać ze smartbanda!

1. Spraw, by Twój trening był jeszcze efektywniejszy

Dzięki możliwości „podglądania” swojego ciała w trakcie wysiłku, możesz sprawić, że trening będzie efektywniejszy. Jak? To bardzo proste! Wystarczy, że dzięki analizie parametrów modyfikujesz trening, np. wydłużysz czas trwania ćwiczenia czy zwiększysz tempo. Szybko sprawdzisz, czy wprowadzone zmiany korzystnie wpływają np. na ilość spalanych kalorii.

2. Dobry sen drogą do dobrego treningu

Nie od dziś wiadomo, że wypoczęty organizm pracuje wydajniej. Dzięki posiadaniu opaski sportowej możesz monitorować swoje ciało również w nocy. Smartband poinformuje Cię o długości i jakości snu.

3. Szukaj motywacji – sprawdzaj spalone kalorie

Inteligentna opaska sportowa będzie również świetnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z motywacją. Nic nie motywuje Cię tak do dalszego treningu jak możliwe do osiągnięcia wyniki? Sprawdzaj w trakcie treningu poziom spalonych kalorii! Kolejnym razem możesz spalić ich więcej i osiągnąć rezultaty szybciej!

4. Mierz wyżej – rozszerzaj zakres treningowy

Jeśli ćwiczysz regularnie i nie do końca interesuje Cię poziom spalonych kalorii? Wykorzystaj smartband do poszerzania swoich zasięgów treningowych. Pobiegnij kilometr lub dwa dalej, ćwicz o 10 lub 15 minut dłużej. Dzięki temu osiągniesz zamierzony cel o wiele szybciej, ale też świadomie zwiększysz zakres wykonywanego treningu.

5. Trening pod pełną kontrolą

Główną zaletą wykorzystywania opaski smartband jest fakt, że masz swoje ciało pod stałą kontrolą, dzięki temu w pełni możesz zapanować nad osiągnięciami treningowymi. Dzięki różnorodności opasek, jakie oferuje każdy sklep sportowy, możesz z nią biegać, ćwiczyć na siłowni, ale również pływać!

Jeśli nie przekonało Cię jeszcze 5 powodów, dla których warto zacząć korzystać ze smartband przetestuj go sam. Większość osób po wypróbowaniu smartbandu nie wyobraża sobie dalszego treningu bez jego obecności na ręku!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *