Myjka do żywności

Obecnie na masową skalę stosowane są środki ochrony roślin i substancje konserwujące. Ciężko jest się ich pozbyć stosując samą wodę. Niemyte owoce i warzywa grożą z kolei wieloma chorobami takimi jak bąblowica (wywoływana przez jaja tasiemca) czy zakażenia bakteriami z grupy Salmonella. Skuteczne oczyszczanie owoców, warzyw, mięsa czy ryb jest koniecznością. Najlepszym sposobem na oczyszczanie […]

Czy przedtreningówki są zdrowe?

Dbasz o formę, budujesz masę, a może po prostu jesteś wielbicielem aktywności fizycznej? Prawdopodobnie przedtreningówki, suplementy pre workout czy inaczej odżywki przedtreningowe nie są Ci obce. To suplementy diety, które mogą pomóc w budowaniu masy mięśniowej, być wsparciem w trakcie intensywnego treningu oraz regeneracji po nim. Czy jednak są one zdrowe i bezpieczne dla organizmu? Sprawdź najważniejsze informacje. Czytaj więcej o Czy przedtreningówki są zdrowe?

Zapalenie gardła u dzieci – po czym rozpoznać?

Zapalenie gardła u dzieci to infekcja, która może mieć podłoże wirusowe, bakteryjne lub grzybicze. Choroba ta najczęściej występuje późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. W zależności od czynnika sprawczego może objawiać się w inny sposób. Jak rozpoznać wirusowe zapalenie gardła u dzieci, a jakie objawy wskazują na zapalenie bakteryjne? Sprawdź! Czytaj więcej o Zapalenie gardła u dzieci – po czym rozpoznać?

Majówkowy grill, a problemy ze wzdęciami – jak sobie z tym radzić?

Rozpoczyna się czas spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Ulubionym sposobem spędzania długiego majowego weekendu dla wielu Polaków jest grillowanie. Na ruszcie pojawią się kiełbaski, kaszanka i skrzydełka w ostrej marynacie. Takie menu może zapewnić wzdęcia. Jak sobie radzić ze wzdęciami i jak można ich uniknąć? Dowiedz się tego, czytając artykuł przygotowany przez naszego eksperta. Czytaj więcej o Majówkowy grill, a problemy ze wzdęciami – jak sobie z tym radzić?

Profilaktyka zaćmy u seniorów

Zaćma jest poważną choroba oczu, zaniedbanie jej leczenia może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Najczęściej występuje u seniorów, chociaż zdarzają się przypadki zaćmy wrodzonej, diagnozowanej u małych dzieci. Współczesna medycyna pozwala na całkowite wyleczenie zaćmy niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Czytaj więcej o Profilaktyka zaćmy u seniorów

Sportowe aktywności – jakie akcesoria sportowe mogą okazać się przydatne?

Kiedy przychodzi wiosna, wiele osób decyduje się na uprawianie sportu. Wynika to najczęściej z chęci przygotowania się do lata. Aktywność sportowa jest niezwykle ważna dla zachowania, nie tylko pięknej figury, ale również zdrowia. Decydując się na codzienne bieganie, spacery, grę w piłkę nożną, koszykówkę czy inne aktywności można mieć pewność uzyskania niezwykłych efektów w krótkim czasie. Dlaczego warto uprawiać sport oraz jakie akcesoria mogą być przydatne? Czytaj więcej o Sportowe aktywności – jakie akcesoria sportowe mogą okazać się przydatne?